Україна переходить у “жовту“ карантинну зону: кого і в яких областях торкнуться обмеження

Україна з 20 вересня переходить в "жовту" карантинну зону. Йдеться поки лише про Закарпатську область, де цього тижня зафіксовано зростання захворюваності коронавірусом. Голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков розповів, які обмеження будуть діяти в регіоні вже через тиждень. Щодо інших областей рішення буде ухвалене буквально на днях.

Україна переходить у “жовту“ карантинну зону: кого і в яких областях торкнуться обмеження - today.ua

За словами голови ОДА, з наступного понеділка на Закарпатті зможуть працювати тільки ті навчальні заклади, в яких вакциновані 80% персоналу однієї або двома дозами вакцини від COVID-19. Навчальні заклади (школи і садки), де вакциновано менше 80% персоналу, будуть закриті на карантин, а учнів переведуть на дистанційне навчання.

Усі інші області Україні можуть потрапити у "жовту" карантинну зону при таких умовах:

  • кількість виявлених нових випадків COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів - більше 75;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 - більше 4%;
  • кількість тестувань методом ПЛР і експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2 протягом останніх семи днів на 100 тис. населення - менше 300.

Україна переходить у “жовту“ карантинну зону: кого і в яких областях торкнуться обмеження "Жовта" зона передбачає обов'язкове дотримання масочного режиму, а також соціальної дистанції в 1,5 метра. Забороняється проведення масових заходів за участю понад 1 людину на 4 кв. м. площі будівлі або території; заповненість кінозалів і залів інших установ культури повинна бути не більше 50% місць; заповненість спортзалів і фітнес-центрі не більше ніж 1 людини на 10 кв. метрів; пасажирські перевезення повинні проходити тільки для пасажирів на місцях для сидіння.

Під час засідання 13 вересня уряд ухвалив рішення ввести поблажки для вакцинованих громадян під час введення "жовтої" та "червоної" карантинних зон.

Спортзали, кінотеатри, театри, ресторани, в яких колектив і відвідувачі мають сертифікат вакцинації, дійсний протягом 72 годин, або негативний ПЛР-тест або довідку про перенесення протягом останніх декількох місяців коронавірусної хвороби, будуть працювати навіть після введення "червоної" зони. ТРЦ та інші громадські заклади зможуть продовжити роботу за умови вакцинації персоналу і обслуговування тільки щеплених відвідувачів.

Раніше повідомлялося, що вчителі в Україні масово відмовляються від вакцинації.

ДЖЕРЕЛОglavred.info