Індійська вакцина від коронавірусу може зіпсуватися: Україна не встигне її використати до закінчення терміну придатності

Автор: Марченко Любов

Індійська вакцина від коронавірусу Covishield, закуплена нашим урядом за бюджетні гроші, незабаром може зіпсуватися. У червні в неї закінчується термін придатності. Однак на той час її не встигнуть використати.

Індійська вакцина від коронавірусу може зіпсуватися: Україна не встигне її використати до закінчення терміну придатності - today.ua

Вакцина Covishield виявилася вигідною для України не лише тому, що це - єдиний препарат, в якому нам поки не відмовили, але ще й через те, що її зручно зберігати. Для неї не потрібні особливі холодильні установки із наднизькими температурами, як для інших західних вакцин, а її можна зберігати у звичайних холодильниках. Однак і в неї є свій термін придатності.

Він закінчується 23 червня цього року. До того часу в Україні не встигнуть використати всю вакцину, оскільки темпи вакцинації в країні дуже низькі.

Зараз за добу в Україні прищеплюють близько 2400 громадян. Таким чином, якщо темпи вакцинації не прискоряться, то до двадцятих чисел червня, в кращому випадку, витратять половину із 500-тисячної партії доз вакцини від коронавірусу.

Популярні зараз

Українцям пояснили, як оцінюватимуть благонадійність клієнтів при обмеженнях банківських переказів

Зеленський пояснив, для чого потрібна операція ЗСУ у Курській області

Кремль пригрозив західним миротворцям, яких можуть розмістити в Україні

Демограф назвав кількість громадян, які проживають в Україні

Індійська вакцина від коронавірусу може зіпсуватися: Україна не встигне її використати до закінчення терміну придатності

"З огляду на те, що Україна отримала 500 тисяч доз вакцини, швидкість вакцинації має зрости, принаймні, удвічі, щоб уся партія була використана вчасно", - пише видання ZN.UA.

Очевидно, темпи вакцинації були б набагато вищі, якби в суспільстві був вище рейтинг довіри до цієї вакцинації. Багато українців просто не довіряють індійській вакцині від коронавірусу. Вона не пройшла всього циклу випробувань, і, як кажуть знаючі люди, у неї багато побічних ефектів. Хоча більшість тих, хто прищепився, говорять про легке нездужання в першу добу після вакцинації, яке в наступні дні проходить. Втім, така "побочка" описана в інструкції до препарату і нічого небезпечного не становить.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українцям, рано чи пізно, доведеться вакцинуватися, тому що нові штами коронавірусу агресивніші, ніж ті, що були ще в минулому році.

Тим часом, в Україні почалася третя хвиля епідемії, і вчені передбачили, що вона може досягти пікових показників вже наприкінці березня.

Головне