Вчені пророкують пік захворюваності на коронавірус в Україні через 2-3 тижні

Учені Національної академії наук спрогнозували розвиток епідемії коронавірусу в Україні на найближчий час. Висновки вийшли невтішні: вже через 2-3 тижні Україна може досягти піку захворюваності і смертності, який можна порівняти з тим, що був під час розгулу другої хвилі коронавірусу восени минулого року.

Вчені пророкують пік захворюваності на коронавірус в Україні через 2-3 тижні - today.ua

У своїх прогнозах учені НАН використовували статистичні дані щодо розвитку пандемії на території України, а також європейських країн. В обчисленнях вони вдалися до математичної моделі SEIR-U.

Таким чином, в їхніх висновках ніякого шаманства - чиста математика. І вона не втішає: вже до кінця березня Україна може досягти пікових показників смертності, порівнянних із тими, які в нас були восени минулого року, на гребені другої хвилі коронавірусу. Тоді щодня кількість хворих (виявлених хворих) приростала в середньому на 15 тисяч.

На сьогодні, захворюваність COVID-19, на жаль, зростає. Зараз середньодобова кількість нових заражених досягла 7,4 тисячі в день. Добова кількість смертей (середня) становить 147 осіб. Вчені пророкують пік захворюваності на коронавірус в Україні через 2-3 тижні

"Смертність продовжує зростати. І через 2 - 3 тижні може досягти пікових значень осінньої хвилі. Згідно прогнозованим розрахункам, середня кількість нових випадків буде 8,3 тис. 11 - 17 березня і 9,9 тис. 18 - 24 березня", - прогнозують учені.

На жаль, вселяє тривогу не лише це. Штрами, що мутували, збільшили смертність від коронавірусу в середовищі людей середнього віку, які раніше переносили це захворювання легше. Зараз у цій віковій групі зросла кількість важких течій хвороби, і зросла летальність.

Нагадаємо, Алла Мазур розповіла, чому вона зважилася зробити щеплення індійською вакциною від коронавірусу. Телеведуча вважає, що краще вакцинуватися, ніж наражатись на небезпеку інфікуватися коронавірусом.

ДЖЕРЕЛОbykvu