В Україні підвищать стипендії для студентів, але отримати їх стане складніше

В Україні підвищать стипендії для студентів, але при цьому отримати стипендію стане складніше. Це випливає з постанови уряду, опублікованої на сайті Кабміну.

В Україні підвищать стипендії для студентів, але отримати їх стане складніше - today.ua

Отримувати стипендію буде менше студентів

Такий невтішний висновок можна зробити з опублікованих даних. Так, якщо зараз стипендія призначається приблизно 40-45% студентів, які навчаються за держзамовленням, то згідно з новою постановою отримувати виплати від держави будуть лише 35-40%. Тобто, кількість одержувачів стипендії в порівнянні з тим, що є зараз, скоротиться приблизно на 22%.

У постанові, зокрема, сказано, що кожен семестр вчена рада буде визначати однаковий для всіх факультетів ліміт стипендіатів. Він не буде перевищувати 35-40% від загальної чисельності студентів-бюджетників. В Україні підвищать стипендії для студентів, але отримати їх стане складніше

При цьому розмір академічних стипендій стане вищим і буде таким:

  • для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти стипендію підвищать із 490 до 1250 грн;
  • для студентів закладів професійної освіти, які отримують освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший спеціаліст", освітньо-професійний ступінь "професійний молодший бакалавр", освітній ступінь "бакалавр" - з 980 до 1510 грн;
  • для студентів вищих навчальних закладів, наукових установ, які отримують освітній або освітньо-професійний ступінь "молодший бакалавр", освітні ступені "бакалавр", "спеціаліст" або "магістр" - з 1300 до 2000 грн.

Нагадаємо, відразу 10 українських вишів увійшли до рейтингу кращих університетів світу. Причому найвищу позицію серед українських вишів у цьому рейтингу посів провінційний університет.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua