Today.ua

Мобілізація в Україні: яке покарання загрожує за відмову від призову

Мобілізація в Україні попередньо завершиться 24 травня, але може продовжитись і довше, якщо потрібно буде поповнювати лави військових частин. На сьогоднішній день триває третя мобілізаційна війна, коли призиваються військовозобов'язані, що належать до мобілізаційного резерву. За ігнорування повістки громадянам загрожує покарання.

Так, у третю хвилю призову підлягають чоловіки, які закінчили військові кафедри вузів, тобто офіцери запасу. У військові частини можуть призивати і жінок, які перебувають на військовому обліку. Мобілізація насамперед стосується найбільш затребуваних для ЗСУ військових спеціальностей. Людям без необхідного для армії досвіду повістки не вручатимуть.

У ВСУ зазначають, що на початку травня мобілізація в Україні пішла на спад. Показники за кількістю та якістю людей виконані на 100%, тому темпи набору суттєво знизилися. Наразі проходить доукомплектування та дефіциту кадрів немає.

Відповідальність за ухилення від служби не скасовується та залежить від виду повістки. Наприклад, якщо громадянин ухиляється від постановки на військовий облік, його притягнуть до адміністративної відповідальності зі стягненням штрафу у розмірі від 510 до 850 гривень.

За повторну неявку до військкомату протягом року йому доведеться заплатити від 850 до 1700 гривень.

Якщо ж громадянин ухиляється від мобілізації, його можуть притягнути до відповідальності за ст. 335 Кримінального кодексу України з позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Раніше повідомлялося, чи можуть мобілізувати на війну власників "білого" квитка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ