Кого заберуть на війну: юрист відповіла на запитання щодо загальної мобілізації

Автор: Марченко Любов

В Україні з першого дня війни оголошено загальну мобілізацію. При цьому багато громадян так і не знають усіх нюансів закону про загальну мобілізацію. А багато чоловіків упевнені, що їх вона не торкнеться. Однак у воєнний час можуть призвати навіть тих, хто ніколи в армії не служив, і жодної зброї в руках не тримав.

Кого заберуть на війну: юрист відповіла на запитання щодо загальної мобілізації - today.ua

Нюанси загальної мобілізації пояснила адвокат Дар'я Тарасенко. Юристка розвінчала найпоширеніші помилкові судження, що стосуються загальної мобілізації.

Тих, хто не служив в армії, не призвуть

Це не так. Загальна мобілізація тому і називається, що торкнеться кожного. Просто тих, хто служив, можуть одразу відправити на службу. А тих, хто не служив, спочатку навчатимуть воєнного ремесла. Причому у  воєнний час тривалість навчання скоротили до 1-3 тижнів.

На службу можуть призвати лише за місцем прописки

І це також не так. Зараз у країні дуже багато внутрішніх переселенців, які тимчасово змінили місце проживання. У тому числі й чоловіків. Тому всі вони повинні стати на військовий облік за новим місцем проживання та можуть бути призвані.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Власників "білого квитка" не мобілізують

Якщо під "білим квитком" мається на увазі запис у військовому квитку про те, що чоловік "непридатний до служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час", то зараз саме той воєнний час, коли він виявиться придатним. Тобто, його можуть мобілізувати на службу, але з деякими обмеженнями. Кого заберуть на війну: юрист відповіла на запитання щодо загальної мобілізації

Знятих із військового обліку не мобілізують

Якщо у вашому військовому квитку є запис про те, що ви зняті з військового обліку на підставі наказу 342 Міноборони України від 2006 року, то все одно ви вважаєтеся таким, що перебуває на військовому обліку, і можете бути мобілізовані.

Чоловіків, які мають маленьку дитину, не мобілізують

Наявність маленької дитини не є підставою для звільнення або відстрочення від призову.

Тому, хто має відстрочку від призову, повістку не принесуть

Це зовсім не так. Так, відстрочка від призову є підставою для того, щоб вас тимчасово не призвали. Однак у військкоматі не знають, що у вас є на це підстави. Тому краще заздалегідь повідомити про це військкомат, надавши документи, які це підтверджують.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Особи, які мають право на відстрочку від призову, не можуть бути мобілізовані

Це правда. Їх можуть мобілізувати, однак лише за власним їхнім бажанням. Якщо у вас немає такого бажання, то краще про це повідомити військкомат, причому краще в письмовій формі.

Нагадаємо, стало відомо, коли скінчиться загальна мобілізація в Україні, і кого точно не призвуть.