Зазвичай до кінця липня огіркові грядки починають сохнути і втрачати урожайність. А між іншим, грамотна допомога рослинам дозволить продовжити плодоношення огірків у серпні і навіть у вересні.
Фахівці розповіли, як можна допомогти огірковій грядці радувати городників свіжими хрусткими огірочками практично до середини осені.
Огірки люблять вертикальне розташування. Тому, якщо цьогоріч ви не подбали про вертикальні опори для огірків, то наступного року не забудьте про те, щоб їм було за що чіплятись і тягнутися вгору.
Огірки не люблять протягів. Тому краще садити їх на підвітряній стороні.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Однак обидва ці правила більше підходять для весни-початку літа. А в серпні місце і спосіб посадки вже не виправити. Але набір "реанімаційних" засобів дозволить вашій огіркової грядці знову зміцніти.
Що варто зробити для того, щоб забезпечити плодоношення огірків у серпні і вересні
- Потрібно провести позакореневе підживлення рослин на грядці розчином сечовини (0,5 стол.ложки на 10 літрів води). Огірки віддячать за таку підгодівлю новими зеленими листками, які поліпшать процес фотосинтезу, а отже, і врожайність.
- Грунт навколо коренів рослин слід рясно полити теплою водою і замульчувати його тим, що буде під рукою: торфом, компостом, тирсою, перегноєм. Тоді уздовж огіркового пагону з'являться нові корінці, і це дасть рослинам додаткову силу.
- Якщо огірки у вас ростуть не на грядці, а в теплиці вертикально, то потрібно нижню частину стебла, на якій вже немає листя, опустити вниз і присипати її землею, змішаною із золою. Тоді огірок теж дасть додаткові корінці і зміцніє. Причому це все потрібно робити до поливу огірків, поки їхні стебла податливі і гнучкі, тому що після поливу вони стають надзвичайно ламкими.
- Добре також підгодовувати коріння рослини розчином коров'яку із сечовиною та золою.
- У цю пору рослина активно піддається впливу борошнистої роси та несправжньої борошнистої роси. Щоб убезпечити огірки від них, потрібно, починаючи з перших чисел серпня, обприскувати їх спеціальними розчинами. Фахівці рекомендують "Циркон" і "Фітоспорин".
- Однак досвідчені садівники, щоб домогтися гарного плодоношення огірків у серпні і вересні, використовують замість цієї хімобробки дієвий домашній спосіб. Одну частину кислого молока або молочної сироватки змішують із п'ятьма частинами води. На кожен літр отриманого розчину додають 3 краплі йоду - звичайного, який продається в аптеці. Цим розчином потрібно обприскувати огірки не рідше, ніж раз на тиждень, із двох сторін листя (з верхньої та з "виворітної").
Нагадаємо, бувалі городники також дали раду, які овочі можна посіяти на садовій ділянці на початку серпня.