Які овочі можна посадити на городі на початку серпня

Автор: Марченко Любов

На старті - останній місяць літа, час збору врожаю овочів, фруктів і ягід, вирощених власними руками. Однак серпень - це не лише час збору, але й прекрасний період для посадки свіжих овочів, які ще встигнуть вирости і дати плоди. Адже попереду ще ціла третина літа і традиційно теплий початок осені. Тому ваш город ще може порадувати вас свіжою зеленню і соковитими овочами до перших морозів.

Які овочі можна посадити на городі на початку серпня - today.ua

До початку серпня зазвичай на городі збирають врожай ранньої капусти, цибулі, часнику, моркви та інших культур, які вже дозріли. При цьому салатні, кропові, петрушечні та інші трав'яні насадження, які на початку літа тішили око молодою і соковитою зеленню, до цього часу вже старішають і грубіють. А організм прагне за літо вдосталь насититися тим, що буде недоступним узимку.

Що можна посіяти на городі на початку серпня

  • Кріп. Взагалі, якщо ви хочете весь час мати зелений і свіжий кріп, його варто висівати кожні три тижні.
  • Листовий салат. Салат дуже потребує поливу, особливо в спеку. Не забувайте про це і поливайте його у спекотні дні.
  • Шпинат. Цій природній коморі вітамінів для дозрівання потрібно лише три тижні. Тому сміливо можете засівати шпинатом велику ділянку городу. Згодом заморозите його і будете на всю зиму забезпечені вітамінами.
  • Петрушка. Посіяна петрушка ще встигне до холодів зійти і набратися сил. Та й зібрати пізньої осені пучок молодої петрушки до супу - теж не остання річ.

Які овочі можна посадити на городі на початку серпня

  • Бораго або огіркова трава. Її краще сіяти після дощу. Вона не любить посухи і спеки. В таких умовах рослина викидає квіти, і втрачає свою свіжість.
  • Рукола. Садівники поважають руколу за інтенсивну схожість і невибагливість. Ну і, звичайно, її молоде листя для салату - саме те.
  • Цибуля на зелень. Як же без неї. Ріпку ви ще будете вживати всю зиму. А ось вдосталь попоїсти перед зимою соковитої зеленої цибулі нікому не завадить.

Однак салатна зелень - не єдине, що можна і варто посадити на городі на початку серпня. Сюди можна впевнено додати овочеві культури. Тільки потрібно вибирати ті овочі, які мають ранній термін дозрівання - щоби їм вистачило для дозрівання двох місяців.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Які овочі можна посадити на городі у серпні

  • Редис. Редис, посіяний на початку серпня, ще виросте і порадує вас соковитими коренеплодами.

Які овочі можна посадити на городі на початку серпня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Дайкон. Цей коренеплід, що нагадує за смаком редис, також ще встигне вирости.
  • Огірки. Огірки слід підбирати обов'язково ранні, скоростиглих сортів. Можливо, рясного літнього врожаю ви вже не отримаєте, проте молоді хрусткі огірочки будуть на вашому столі до самих морозів.
  • Капуста. Ранньостиглі сорти звичайної білокачанної, а також кольорової і брюссельської капусти ще цілком можна сіяти. До того ж, такий посів має свої переваги: його майже не пошкоджують шкідники.
  • Ріпа. Ріпу краще посіяти в найперших числах серпня, щоб вона ще встигла вирости великою.
  • Редька. Редька, посіяна на початку серпня, встигне нормально визріти і буде добре зберігатися взимку.
  • Горох. Ранньостиглий горох також варто посіяти на початку серпня. Тоді наприкінці вересня він почне дозрівати і радувати вас забутим смаком червневих солодких зерен. Причому восени, під час дощової погоди, його зерна наливаються вологою і стають ще смачнішими.
  • Спаржева квасоля. Стручкову квасолю ви вже не виростите, а ось спаржеву посіяти в серпні цілком ще можна.

Які овочі можна посадити на городі на початку серпня

  • Морква і буряк. Ці овочі з борщового набору до морозів вже не встигнуть зістаритись. Тому на зимове зберігання вони не годяться, проте в холодильнику вони можуть долежати майже до нового року. Та й просто можна їх замаринувати, зробивши смачну приправку до борщу.

Нагадаємо, в Україні у самий розпал літнього сезону, несподівано вдвічі подорожчали овочі. Ви все ще сумніваєтеся в тому, що овочі зі свого городу краще, ніж покупні?