Аварійна зупинка енергоблоку на Хмельницькій АЕС: з'явилося повідомлення щодо радіаційної обстановки в зоні атомної станції

Хмельницька АЕС зупинилася. Не працюють обидва її енергоблоки. Перший енергоблок станції знаходиться на капітальному ППР (планово-попереджувальному ремонті). А другий енергоблок зупинився через аварійну ситуацію з насосами.

Аварійна зупинка енергоблоку на Хмельницькій АЕС: з'явилося повідомлення щодо радіаційної обстановки в зоні атомної станції - today.ua

Аварійна зупинка другого енергоблоку Хмельницької АЕС сталася вчора, 18 червня, ввечері, повідомляє інформаційний центр ХАЕС. Через відключення двох турбінних насосів спрацювала автоматика, відключивши енергоблок. Таким чином, другий енергоблок ХАЕС був аварійно відключений від енергомережі. До цього він стабільно працював на максимальній потужності 1005 МВт.

Обійшлося без серйозних наслідків

"Реакторна установка переведена в стан "гаряча зупинка", параметри першого і другого контуру номінальні. У роботі чотири головні циркуляційні насоси. 1, 2, 3 канали систем безпеки в роботу не запускалися і знаходяться в черговому режимі", - повідомляє інформцентр.

Атомники уточнюють: ситуація, що сталася - це не аварія, а лише аварійна зупинка енергоблоку. Таким чином автоматика відреагувала на зупинку роботи насосів, що охолоджують турбогенератор. При цьому чотири головні циркуляційні насоси, які охолоджують реактор, справні і працюють. Розгерметизації першого контуру також немає, всі його параметри в нормі.

"За міжнародною шкалою INES подія попередньо класифікована нижче шкали / рівень "0"(не суттєво для безпеки)", - підкреслили у повідомленні ХАЕС.

Найголовніше: радіаційний фон на території Хмельницької АЕС і в її околицях - нормальний, у природних межах. Аварійна зупинка енергоблоку на Хмельницькій АЕС: з'явилося повідомлення щодо радіаційної обстановки в зоні атомної станції Це вже не перша в поточному році аварійна зупинка другого енергоблоку Хмельницької АЕС. У лютому, під час проведення електричних випробувань, там вимкнувся резервний трансформатор. Тоді також, на щастя, обійшлося без наслідків.

На Хмельницькій АЕС вже була серйозна аварія на турбіні

Ще одна серйозна аварія на Хмельницькій АЕС відбулася в серпні 2019. Тоді, під час пробного запуску після ремонту, згорів турбогенератор на першому енергоблоці. Станція понесла колосальні матеріальні втрати, але, на щастя, реакторної установки ця аварія не торкнулася.

При розслідуванні причин аварії турбогенератора був виявлений шматок ганчір'я, залишений кимось у шлангу насоса, що подає охолодження на турбіну. Правда, так і не вдалося з'ясувати, чи це сталося через чиюсь недбалість, або ж у цьому був злочинний умисел. За результатами тієї аварії СБУ відкрило кримінальне розслідування за статтею 113 КК (диверсія).

Нагадаємо, під саркофагом четвертого енергоблоку ЧАЕС теж неспокійно. Прилади зафіксували там реакцію поділу атомних ядер, яка може сама згаснути, але може і прискоритися. Але поки, кажуть учені, є ще запас у кілька років, щоби придумати вихід з цієї ситуації.

ДЖЕРЕЛОxaec.org.ua