Науковці розповіли, для кого коронавірус Дельта найбільш небезпечний

Автор: Марченко Любов

Коронавірус Дельта виявився набагато небезпечнішим, ніж інші штами, які були до нього. На нього частіше стали хворіти молоді люди, і проти нього не завжди діють вакцини.

Науковці розповіли, для кого коронавірус Дельта найбільш небезпечний - today.ua

До таких невтішних висновків прийшли британські учені, які займаються дослідженнями в середовищі хворих на коронавірус. Вони, зокрема, порівняли штам Альфа, якому приписують британське походження, і штам Дельта, що походить з Індії.

Лікар-імунолог Андрій Волянський опублікував у своєму Facebook витяги зі звіту британських учених, які порівняли результати захворювань на коронавірус Альфа і Дельта у Британії.

"Зі 150 тисяч підтверджених випадків "Альфа" за 4 місяці (лютий – червень) померло 1616 осіб (летальність 1,1%), з 123,6 тисяч підтверджених "Дельта" – 257 осіб (0,2%)", - пише імунолог.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Найтривожніше у цій статистиці – те, що помирали навіть люди, які вже були двічі вакциновані. Таке враження, що коронавірус Дельта не дуже "зважає" на те, щеплена людина чи ні.

Зокрема із тих 123 тисяч британців, які захворіли на штам Дельта, 72 тисячі були не щеплені. Але при цьому 11 тисяч були вакциновані вже двічі.

Науковці розповіли, для кого коронавірус Дельта найбільш небезпечний

Та найбільше лякає статистика летальності. Як з'ясувалось, серед померлих від штаму Дельта найбільша питома вага саме тих пацієнтів, які були вакциновані двічі.

"Серед померлих 92 особи були невакцинованих, 118 – вакциновані двічі, 45 осіб отримали одну дозу. Для нещеплених людей старше 50 років летальність "Дельта" склала 5,6% (71 смерть на 1 267 випадків), для щеплених старше 50 – 1,6% (158 з 10 тисяч). Для людей молодше 50 вакцинальний статус ролі не грав, вмирала 1 людина з трьох тисяч хворих", - пише доктор Волянський.

Таким чином, можна зробити висновок, що людей старше 50 років все-таки вакцина, хоч і не на сто відсотків, але захищає від важкого перебігу хвороби і смерті. А от що стосується молодих, то тут якісь узагальнення робити передчасно. Адже серед них, на щастя, летальних випадків значно менше.

При цьому медик зауважує, що дані британського дослідження не можуть бути повною мірою застосовані до України. Адже там ситуація з вакцинацією набагато краща.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Не можна екстраполювати дані Великобританії на Україну! У нас менша частка населення перехворіла і значно менша – вакцинована. Тому летальність буде вище. Необхідно вакцинувати 50+", - попереджає лікар.

Нагадаємо, творці вакцини Pfizer були змушені визнати, що їхній препарат не завжди може допомогти від інфікування коронавірусом Дельта. Тому медики говорять, що щепленим потрібна третя доза вакцини.