Вакцина Pfizer виявилась малоефективною проти коронавірусу Дельта

Вакцина Pfizer, яка ще донедавна була предметом мрій усіх, хто хотів зробити щеплення від коронавірусу, виявилася не такою вже й ефективною. Вже зараз її розробники визнають вади цього препарату. Головна - він виявився недостатньо ефективним від коронавірусу Дельта.

Вакцина Pfizer виявилась малоефективною проти коронавірусу Дельта - today.ua

Підступний штам Дельта, який блискавично поширюється світом, змусив розробників вакцин знову взятися за експерименти і сісти за мікроскопи. Як з'ясувалося, хвалена вакцина Pfizer також не в силах ефективно протистояти цьому штаму.

Це були змушені визнати і самі розробники препарату. Вони підтвердили, що через півроку після другого щеплення ефективність їхнього препарату різко знижується. Кажуть, що до 64%, та можливо і нижче. До того ж, вакцина не може протистояти агресивній мутації, яку приніс із собою штам Дельта, і щеплена людина має всі шанси захворіти, як і не щеплена. Вакцина Pfizer виявилась малоефективною проти коронавірусу Дельта Однак у компанії BioNTech, що є одним із розробників вакцини Pfizer, стверджують, що панацеєю може стати третя доза, яку слід ввести через півроку-максимум рік після другої. Саме після третьої дози організм нібито одержить тривалий і міцний імунітет від різних штамів коронавірусу.

"Вихідні дані дослідження показують, що внаслідок введення бустерної дози вакцини через 6 місяців після другої, формуються високі титри нейтралізації, в тому числі Beta-штаму коронавірусу, які в 5-10 разів вище, ніж після двох основних доз", - йдеться у заяві прес -служби компанії.

У цій же заяві сказано, що в компанії вже активно працюють над третьою дозою і незабаром розпочнуть її клінічні випробування.

Нагадаємо, у деяких жінок, щеплених вакциною Pfizer, спостерігається пікантний побічний ефект. У них збільшуються груди. Однак медики пояснили, що ростуть не самі груди, а збільшуються лімфовузли поруч з ними, що призводить до випинання грудей.

ДЖЕРЕЛОglavcom