Земля в Україні може стати небезпечною для землеробства: тривожний прогноз для фермерів

Клімат дуже сильно впливає на врожайність землі. Зміни температурного режиму можуть призвести до того, що дві третини території України стануть непридатними для землеробства. Такий тривожний прогноз озвучив міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Земля в Україні може стати небезпечною для землеробства: тривожний прогноз для фермерів - today.ua

За його словами, вже сьогодні в Україні кліматичні зони землеробства зсуваються на північ на сотні кілометрів. Причиною стало зростання температурного режиму більш ніж на 1 градус за Цельсієм за останні 10 років. Це дуже серйозно впливає на зону землеробства. Лещенко побоюється, що з такою динамікою, яка є на сьогоднішній день, 2/3 території України стануть зоною ризикованого землеробства.

На думку чиновника, глобальна зміна клімату несе дуже великі загрози для сільського господарства - перш за все, зниження продуктивності виробництва, втрати стійкості екосистем, погіршення якості життя людей.
Земля в Україні може стати небезпечною для землеробства: тривожний прогноз для фермерів Щоб захистити землю від температурних катаклізмів, потрібно переходити до більш економних засобів обробки з точки зору технологій, вважає міністр агрополітики. Дуже суттєвою є реалізація політики зрошення і меліорації земель, відновлення лісосмуг, консервації земель з метою залісення, ощелачивания і ревіталізації. Якщо робити ці кроки, то є шанс відкласти процес виснаження землі на якийсь період.

Раніше Роман Лещенко закликав не поспішати з продажем ділянок, адже після відкриття ринку землі сільськогосподарські паї з кожним роком будуть дорожчати на 7-10%.

ДЖЕРЕЛОbiz.nv.ua