Зеленський пообіцяв українцям непідкупний суд - “у смартфоні“

Автор: Марченко Любов

Зеленський пообіцяв, що незабаром в Україні з'явиться непідкупний суд - "у смартфоні". Про це гарант Конституції повідомив в ході всеукраїнського форуму "Україна 30".

Зеленський пообіцяв українцям непідкупний суд - “у смартфоні“  - today.ua

Створення справедливого, неупередженого і об'єктивного суду - це один із головних викликів для нинішньої України, вважає президент. Досі, незважаючи на всі раніше вжиті заходи, такий суд створити не вдалося. Можливо, тепер проблему частково вдасться вирішити завдяки впровадженню в судочинство IT-технологій.

"Суд у смартфоні" буде аналогією "держави в смартфоні", анонсував Володимир Зеленський. Друге - робить громадян мінімально залежними від свавілля чиновників, перше - має викорінити суб'єктивний підхід у судочинстві.

"Ми прагнемо і обов'язково створимо" суд у смартфоні ". Більшість бюрократичних процедур перейдуть в онлайн, що прискорить судовий процес, мінімізує корупцію і можливості для зловживання", - заявив президент.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Зеленський пообіцяв українцям непідкупний суд - “у смартфоні“ Втім, "суд у смартфоні" - це все ж таки не сьогоднішнє рішення, а завтрашня перспектива. Адже він потребуватиме грамотного програмного забезпечення, яке доведеться обкатувати протягом якогось часу.

Очевидно у ближчій перспективі - поява суду присяжних, про який також говорив президент. Гарант вважає, що народ повинен бути ширше залучений у процес правосуддя. Адже це також набагато зменшить корупційну складову при ухваленні судових рішень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Всі ці перетворення судової системи повинні наблизити Україну до Євросоюзу і сприяти її злиттю з НАТО, вважає президент.

Очевидно є і ближча мета, через яку влада взялася реформувати систему правосуддя - не така стратегічна як входження в ЄС і НАТО. Йдеться про кредит МВФ, який міжнародні кредитори не хочуть українцям давати без проведення судової реформи. Втім, яким би не був каталізатор процесу реформування суду, все одно результат піде на користь суспільству.