В Україні з'явилася інформація щодо впровадження локдауну з 4 вересня

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, чи буде локдаун в Україні з 4 вересня. Чутки про це з'явились у деяких вітчизняних ЗМІ і вперто циркулюють серед людей. Кузін прокоментував їх та розповів про можливі сценарії розвитку подій при черговому загостренні ситуації із захворюваністю на коронавірус.

В Україні з'явилася інформація щодо впровадження локдауну з 4 вересня - today.ua

Кузін пояснив, що наразі ніяких планів, пов'язаних із локдауном в Україні немає. А тим більше, немає числа, з якого могли б його запровадити. Поки епідеміологічна ситуація в країні спокійна, хоча з окремих регіонів надходять певні тривожні сигнали. Однак загалом говорити про запровадження локдауну немає причин.

"Казати про те, що з 4-го або з 5-го вересня буде погіршення епідеміологічної ситуації або буде запроваджений локдаун, такої інформації зараз немає", - спростував чутки Ігор Кузін.

В Україні з'явилася інформація щодо впровадження локдауну з 4 вересня

Водночас усі розуміють, що разом із осінньо-зимовою порою прийде і загострення захворюваності на коронавірус. Така закономірність простежується не лише в Україні, але й в інших країнах. Не виключено що й цьогоріч, незважаючи на масову вакцинацію громадян, деякі країни знову ближче до осені-зими запровадять у себе карантинні обмеження. У нас також влада готується до запуску механізму адаптивного карантину – так, як це було рік тому.

"Стосовно чергового локдауну ми використовуємо і будемо продовжувати використовувати адаптивний карантин. Адаптивний карантин – це складний механізм. Але він полягає в тому, що на рівні кожної області ми можемо відстежувати надчутливі показники, відповідно до них впроваджувати протиепідеміологічні заходи. Ми зараз хочемо відтягнути такий локдаун на максимально віддалений термін", - розповів головний санлікар.

Нагадаємо, в Україні хочуть запровадити обмеження на роботу не вакцинованих громадян. В першу чергу ці обмеження торкнуться педагогів. Крім того, під час спалаху епідемії погрожують відсторонити від роботи не вакцинованих працівників закладів громадського харчування, водіїв громадського транспорту та інший персонал, який щоденно контактує із великою кількістю людей.

ДЖЕРЕЛОglavcom