Як вберегти врожай картоплі від колорадського жука: корисні поради для дачників

Колорадський жук може стати перешкодою гарному врожаю картоплі. Саме тому потрібно ретельно доглядати за врожаєм і використовувати ефективні методи по боротьбі з шкідниками. Важливо обробляти картоплю перед самою посадкою, але якщо ви не встигли цього зробити, тоді можна використовувати методи, які будуть доречні в процесі росту овоча.

Як вберегти врожай картоплі від колорадського жука: корисні поради для дачників - today.ua

Гірчиця - прекрасний і бюджетний репелент, який можна застосовувати різними способами, в суміші з іншими компонентами або самостійно. Особливо гірчицю не люблять личинки колорадського жука. Найчастіше картоплю обприскують розчином, зробленим зі 100 г сухої гірчиці і 10 л води, в які додається ще 100 мл 9%-го оцту. Цим засобом бризкають листя картоплі.

Для обробки картоплі від жуків можна використовувати цибулю і часник. Для приготування розчину від жуків візьміть 200 г цибулиння і розтертих головок часнику, залийте їх 10 л води і 2 години кип'ятіть на повільному вогні. Можна також додати 200 г махорки. Потім відвар процідіть і долийте ще 10 л воды. Щоб засіб краще тримався на листі, додайте 30 г господарського мила. Як вберегти врожай картоплі від колорадського жука: корисні поради для дачників Чудодійним засобом проти колорадського жука є чистотіл. Отруйний сік цієї рослини знищує личинок і жуків, а також відлякує нових комах, які захочуть оселитися на листках картоплі. Можна розкласти свіжоскошений чистотіл під кожним кущем картоплі, і це буде відлякувати колорадських жуків.

Також можна приготувати розчин зі стебел чистотілу, заливши їх водою і прокип'ятивши протягом 15 хвилин. Для обробки листя картоплі 500 мл суміші розведіть у відрі води і обприскати бадилля.

Також у продажу є безліч хімічних препаратів, які допоможуть впоратися з жуками. Але не всі дачники хочуть використовувати хімію, адже потім їм самим вживати вирощену власними руками картоплю.

Раніше повідомлялося, чим підгодувати картоплю у червні, щоб вона порадувала врожаєм восени.