Як удобрити малину восени, щоб ягода через рік дала щедрий урожай

Жовтень - найкращий час для підготовки рослин до зими і посадки нових саджанців. Поки на вулиці не вдарили морози, підберіть правильне добриво і займіться своїми грядками. Саме зараз можна садити кущі, які в наступному році вже будуть плодоносити. Якщо ви любите малину, ми розповімо, як її правильно садити та удобрювати.

Як удобрити малину восени, щоб ягода через рік дала щедрий урожай - today.ua

Чим удобрювати малину

Багато хто використовує гній, який не тільки збагачує склад грунту, але і захищає чагарники в зимовий час від холодів. На квадратний метр рекомендується використовувати близько 6 кг гною.

Не варто забувати і про класичний компост. Даний вид органічних добрив не лише підвищить врожайність малини, але і захистить культуру від поширених захворювань.

Ще одне гарне добриво для малини - торф. З його допомогою можна значно підвищити врожайність грунту, тому не варто недооцінювати цей засіб.

Садівники рекомендують використовувати і рідкі добрива на основі пташиного посліду. Це дуже ефективний і недорогий засіб, здатне збільшити урожай ягід. Як удобрити малину восени, щоб ягода через рік дала щедрий урожай

Як удобрювати малину

При посадці малини добрива вводяться в лунку, кущ садиться на 2-3 сантиметри в глибину і рясно поливається водою.

Потім лунку потрібно присипати землею, а грунт мульчувати соломою. Садити чагарники краще біля паркану, де малиннику не будуть страшні вітри, а коли кущі підростуть, у них відразу буде опора поруч.

Малина любить сонце, тому ділянку з кущами не повинна знаходитися повністю в тіні. Садити малину бажано в грунті, де до цього росли часник, кріп і бобові культури.

Раніше повідомлялося, як правильно обрізати виноград восени, щоб він краще уродив через рік.

ДЖЕРЕЛОbelnovosti.by