Багато рослин в спеку просто гинуть, і щоб спробувати їх врятувати, потрібно максимально забезпечити надходження вологи до коренів. Причому для кожної рослини обсяг необхідної рідини може бути різним. У даному випадку слід дотримуватися індивідуального поливу. Розглянемо на прикладі правила поливу основних культур на городах влітку.
Помідори потрібно поливати рідко, але рясно. У спеку в теплиці, наприклад, потрібно забезпечити полив раз на 4 дні по 3 літри на кущ, а на грунті - до 5 літрів на кущ за раз. У більш прохолодну погоду досить одного поливу на тиждень.
Огірки, перці, баклажани мають поверхневу кореневу систему і велику площу випаровування, тому в спеку доводиться поливати їх менше, ніж томати, але бажано щодня ввечері або рано вранці.
Капуста краще багатьох інших культур переносить спеку, тому її можна поливати 2 рази в тиждень.
Часник і цибуля слабо добувають вологу з землі, тому на сонці швидко жовтіють і в'януть. Поливати їх бажано потроху і частіше.
Морква і буряк спеку переносять терпляче, полив знадобиться перед проріджуванням. Стійкі до спеки також кукурудза, квасоля, диня і кавун.
Виходити на город з поливом в 35-градусну спеку рекомендується вже після 18:00 вечора, або вранці до 09:00. Поливати рослини в спеку краще під корінь, або по спеціально нарізаним борозенкам. У теплицях деякі городники практикують закопування пластикових пляшок шийкою вниз, а у відрізане дно наливають воду, яка поступово вбирається в грунт. Теплолюбні рослини погано реагують на полив холодною водою, тому їх краще поливати злегка прогрітій на сонці водою з бочки. Крім того, полив зі шланга розмиває грунт і зволожує його нерівномірно і неглибоко.
Раніше повідомлялося, як правильно підгодовувати огірки на дачі для отримання рясного врожаю.