Як правильно поливати овочі та фрукти на городі в 35-градусну спеку

Багато рослин в спеку просто гинуть, і щоб спробувати їх врятувати, потрібно максимально забезпечити надходження вологи до коренів. Причому для кожної рослини обсяг необхідної рідини може бути різним. У даному випадку слід дотримуватися індивідуального поливу. Розглянемо на прикладі правила поливу основних культур на городах влітку.

Як правильно поливати овочі та фрукти на городі в 35-градусну спеку - today.ua

Помідори потрібно поливати рідко, але рясно. У спеку в теплиці, наприклад, потрібно забезпечити полив раз на 4 дні по 3 літри на кущ, а на грунті - до 5 літрів на кущ за раз. У більш прохолодну погоду досить одного поливу на тиждень.

Огірки, перці, баклажани мають поверхневу кореневу систему і велику площу випаровування, тому в спеку доводиться поливати їх менше, ніж томати, але бажано щодня ввечері або рано вранці.

Капуста краще багатьох інших культур переносить спеку, тому її можна поливати 2 рази в тиждень.

Часник і цибуля слабо добувають вологу з землі, тому на сонці швидко жовтіють і в'януть. Поливати їх бажано потроху і частіше.

Морква і буряк спеку переносять терпляче, полив знадобиться перед проріджуванням. Стійкі до спеки також кукурудза, квасоля, диня і кавун. Як правильно поливати овочі та фрукти на городі в 35-градусну спеку Гарбуз може добувати собі вологу самостійно, тому також не потребує частого поливу. Зів'ялі гарбузові листочки в сильну спеку є захисною реакцією, але це не означає, що рослина гине.

Виходити на город з поливом в 35-градусну спеку рекомендується вже після 18:00 вечора, або вранці до 09:00. Поливати рослини в спеку краще під корінь, або по спеціально нарізаним борозенкам. У теплицях деякі городники практикують закопування пластикових пляшок шийкою вниз, а у відрізане дно наливають воду, яка поступово вбирається в грунт. Теплолюбні рослини погано реагують на полив холодною водою, тому їх краще поливати злегка прогрітій на сонці водою з бочки. Крім того, полив зі шланга розмиває грунт і зволожує його нерівномірно і неглибоко.

Раніше повідомлялося, як правильно підгодовувати огірки на дачі для отримання рясного врожаю.

ДЖЕРЕЛОtula.mk.ru