Як працюватимуть українські школи в “жовтій“ та “червоній“ карантинних зонах: МОЗ назвало умови для вчителів

В Україні вирішується питання про перехід ряду областей в "жовту" і "червоні" зони, а також запровадження "жовтих" і "зелених" COVID-сертифікатах. Що стосується роботи шкіл, то вчителям потрібно поспішити вакцинуватися, інакше їх відлучать від роботи.

Як працюватимуть українські школи в “жовтій“ та “червоній“ карантинних зонах: МОЗ назвало умови для вчителів - today.ua

Сертифікати про вакцинацію хочуть розділити на дві категорії. "Жовтий" сертифікат буде містити інформацію про одну дозу щеплення, "зелений" - про повний курс вакцинації (2 дози).

Також в сертифікат буде заноситися інформація про негативні результати тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19.

При переведенні областей в "жовту" зону навчальні заклади в них будуть працювати за умови наявності не менше 80% працівників з "жовтими" або "зеленими" COVID-сертифікатами.

У разі введення "червоного" рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади будуть працювати тільки при наявності 100% "зеленийх" COVID-сертифікатів у всіх працівників. Як працюватимуть українські школи в “жовтій“ та “червоній“ карантинних зонах: МОЗ назвало умови для вчителів Дію "зелених" сертифікатів вакцинації Кабмін планує продовжити з 180 до 365 днів. Перший час COVID-сертифікати будуть мати кольорові позначки тільки в цифровому форматі. У друкованому вигляді вакциновані матимуть однакові документи про проходження вакцинації.

Як відомо, з 20 вересня першою в "жовту" карантинну зону перейде Закарпатська область. Уже з понеділка на Закарпатті зможуть працювати тільки ті навчальні заклади, в яких вакциновані 80% персоналу однією або двома дозами вакцини від COVID-19. Навчальні заклади (школи і садки), де вакциновано менше 80% персоналу, будуть закриті на карантин, а учнів переведуть на дистанційне навчання.

Раніше повідомлялося, які обмеження будуть діяти в "жовтій" карантинній зоні.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua