Військовий облік для переселенців: яке покарання передбачено за ухилення від мобілізації

Автор: Лобанова Єлизавета

Багато чоловіків призовного віку під час війни змінили своє місце проживання. За законом, всі вони обов'язково повинні стати на військовий облік протягом семи днів після переїзду, і у разі отримання повістки з'явитися у військкомат. Якщо цього не зробити, можна отримати покарання.

Військовий облік для переселенців: яке покарання передбачено за ухилення від мобілізації - today.ua

Усі вимушені переселенці мають оформити статус ВПО, що дозволяє їм отримувати державні виплати. При зміні місця реєстрації або проживання у громадян може не бути при собі військового квитка та інших документів, але військкомати йдуть українцям назустріч. У разі, якщо необхідні довідки втрачені, необхідно звернутися до центру комплектування та надати свої дані, які будуть використані для постановки на облік. Навіть громадяни, які не встигли оформити собі статус ВПО, також мають прийти до центру комплектування. Військовий облік для переселенців: яке покарання передбачено за ухилення від мобілізації Комісари зазначають, що постановка на військовий облік не означає призов до мобілізації. А ось неявка до військкомату тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Переселенці, які порушують правила військового обліку, будуть покарані за ухил від мобілізації. Покарання передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Раніше повідомлялося, які штрафи передбачено для призовників за порушення правил військового обліку.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження