Вчителів в Україні вакцинують препаратом CoronaVac: хто отримає щеплення першими

C 12 квітня в Україні стартувала вакцинація від коронавіруса китайським препаратом CoronaVac (Sinovac). У МОН повідомили, що певну кількість доз виділили для вакцинації педагогів та інших працівників сфери освіти, яких залучать до проведення ЗНО. Вакцинація буде добровільною.

Вчителів в Україні вакцинують препаратом CoronaVac: хто отримає щеплення першими - today.ua

За даними МОН, на кожного педагога буде виділено по дві дози препарату. Другу дозу вчителі отримають через 28 днів після першого щеплення з тієї ж партії вакцин CoronaVac.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив: "Наш обов'язок - захистити тих, хто залучений до проведення оцінювання, тому закликаємо освітян вакцинуватися і бути в безпеці".

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, зовнішнє незалежне тестування потрібно провести з дотриманням всіх заходів безпеки. Саме тому педагогам запропонували вакцинуватися одними з перших.

"Дякую своїх колег з Міністерства охорони здоров'я за те, що підтримали позицію щодо першочергової вакцинації педагогів і працівників, залучених до проведення ЗНО. Хочу підкреслити, що вакцинація буде відбуватися добровільно", - зазначив міністр.

Щеплення китайським препаратом CoronaVac в Україні також будуть робити патрульним поліцейським і членам олімпійської та паралімпійської збірної, які в цьому році будуть брати участь в літній Олімпіаді в Токіо.

В Україну поки завезли тільки 215 тисяч доз цієї вакцини, хоча ще в грудні був підписаний контракт з фірмою Sinovac по поставкам 1,9 млн доз препарату CoronaVac.

Про побічну дію CoronaVac поки не відомо. Серед тих, хто вже вакцинувався даною вакциною, не зафіксовано тромбозу і летальних випадків, як від препарату Astra Zeneca, який багато країн вже заборонили до застосування.

Раніше повідомлялося, в яких випадках можливе повторне зараження коронавірусом.

ДЖЕРЕЛОkiev.vgorode.ua