В Україну прийдуть морози до -30 градусів: синоптики дали прогноз на грудень та січень

Грудень в Україні буде теплим та з невеликою кількістю опадів, проте у січні погода зміниться. Синоптики попереджають, що середина зими буде суворою, із заморозками до -30 градусів. З другої половини січня почнеться потепління, і лютий очікується з плюсовими температурними значеннями.

В Україну прийдуть морози до -30 градусів: синоптики дали прогноз на грудень та січень - today.ua

Народний синоптик Володимир Деркач запевняє, що після теплого грудня прийдуть морози до -30 градусів. Така температура очікується і у січні, і у лютому. Але порівняно із зимами сорок років тому, сьогоднішні морози більш м'які та короткочасні.

Кліматолог Віра Балабух розповіла про те, що в Україні грудень 2021 року може бути на 1-2 градуси тепліше, ніж у середньому за період 1993—2016 років, а січень та лютий — на 2-3 градуси тепліше. За її прогнозом, друга половина січня та лютий, які, як правило, є найхолоднішими місяцями, очікуються у 2022 році аномально теплими. Пов'язано це зі зміною циркуляції атмосфери.

Низькі температури взимку визначає сибірський антициклон. Коли він заходить на територію України температура повітря опускається до -30...-35 градусів, а іноді – і до -40 градусів. За словами Віри Балабух, цієї зими Україну накриє антициклон, сформований над Балканами та Туреччиною, звідки направиться тепле та сухе повітря. Саме тому сонячних днів узимку буде більше, ніж зазвичай.В Україну прийдуть морози до -30 градусів: синоптики дали прогноз на грудень та січень Синоптик додала, що в січні прогнозується кілька дуже холодних днів, коли температура опуститься до -20 градусів, але решту часу стовпчики термометрів показуватимуть від 0 до -10 градусів.

Раніше повідомлялося, що на початку грудня Україну накриють три циклони зі снігопадами та заморозками.