В Україні з 6 грудня посилили правила карантину для невакцинованих громадян: що змінилося

В Україні з понеділка, 6 грудня, посилили правила карантину у "жовтій" зоні епідемічної небезпеки. Нововведення стосуватимуться невакцинованих громадян та тих, хто зробив першу дозу вакцини від COVID-19.

В Україні з 6 грудня посилили правила карантину для невакцинованих громадян: що змінилося - today.ua

Зокрема, із сьогоднішнього дня термін дії "жовтого" COVID-сертифікату, що підтверджує отримання однієї дози вакцини, буде лише 30 днів. Це означає, що другу дозу щеплення потрібно робити вже через 30 днів після першої, інакше "жовтий" сертифікат анулюється.

Крім того, у "жовтій" зоні карантину починають працювати обмеження для невакцинованих українців. Всі відвідувачі та співробітники громадських установ повинні бути щеплені принаймні однією дозою вакцини, мати сертифікат про одужання або свіжий негативний тест ПЛР на COVID-19. Інакше відвідувати будь-які установи їм заборонено. Якщо раніше до перевірки документів працівники ставилися лояльніше і могли не перевіряти у відвідувачів COVID-документи, вірячи їм на словах, то з 6 грудня всі заклади мають перевіряти наявність COVID-документів як у співробітників, так і у відвідувачів.

З 6 грудня громадяни, які не отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або не мають негативного тесту або сертифікату про одужання, у "жовтій" зоні не зможуть: брати участь у проведенні всіх масових заходів, це стосується культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних та інших заходів; відвідувати кінотеатри та інші заклади культури, спортивні зали, фітнес-центри, басейни; відвідувати бари, ресторани, кафе.

Робота банків, автозаправок, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у "жовтому" та "червоному" рівні не обмежується наявністю сертифікатів про вакцинацію та ПЛР-тестами.

З цього тижня вакцинація від коронавірусу стає обов'язковою для держслужбовців та соцпрацівників. Нещеплених будуть усувати від роботи. Виняток – наявність сертифіката про одужання або довідка, що підтверджує протипоказання до щеплення.

Відповідно до поточної епідеміологічної ситуації, із "червоної" карантинної зони найближчими днями можуть вийти Київська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Одеська, Рівненська та Херсонська області. У "жовтій" зоні зараз знаходяться Кіровоградська, Тернопільська, Харківська та Чернівецька області. У "помаранчевій" зоні – Закарпатська та Полтавська області.

Нагадаємо, які штрафні санкції передбачені для громадян без COVID-сертифікатів.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net