В Україні з 2022 року почнуть закривати пологові будинки: названо причину

В Україні з 2022 року почнуть скорочувати кількість пологових будинків. Під закриття підпадуть відділення, де народжується менше 150 малюків на рік. Про це повідомили у Національній службі здоров'я.

В Україні з 2022 року почнуть закривати пологові будинки: названо причину - today.ua

У відомстві вважають, що ті лікарі-акушери, які приймають мало пологів, втрачають свою практику. У 2021 році планку у 150 пологів не подолають майже 70 медичних закладів. Йдеться про родові відділення у лікарнях. Саме їх із наступного року почнуть скорочувати.

Національна служба здоров'я не підпише угоди з такими установами, а отже, пологові відділення по всій Україні не отримають фінансування і змушені будуть закритися. А тим, хто залишиться функціонувати, Національна служба здоров'я з 2022 року обіцяє збільшити тариф за пологи з 10 до 15 тисяч гривень. В Україні з 2022 року почнуть закривати пологові будинки: названо причину У регіонах планується залишити функціонувати пологові будинки, в яких відбувається щонайменше 300 пологів на рік. Саме цей показник вважається мінімальним, за якого працюють пологові будинки в Євросоюзі.

Смертність немовлят в Україні на сьогоднішній день вища, ніж у країнах Євросоюзу. За минулий рік в Україні померло 1469 новонароджених.

Нагадаємо, що з 2022 року в Україні майже вдвічі зросте тариф на пологи у державних пологових будинках.

ДЖЕРЕЛОglavred.info