В Україні ввели нові правила проїзду в громадському транспорті на період карантину: кому потрібно мати при собі COVID-паспорт

В регіонах, де оголошено "жовтий", "оранжевий" або "червоний" рівень карантину, проїзд в громадському транспорті буде дозволений лише при наявності COVID-паспорта або результату негативного ПЛР-тестування на COVID-19.

В Україні ввели нові правила проїзду в громадському транспорті на період карантину: кому потрібно мати при собі COVID-паспорт - today.ua

Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення. Дані обмеження не поширюються на міські та внутрішньообласні перевезення. Нововведення запрацюють вже з 21 жовтня.

За даними Міністерства охорони здоров'я, вже через тиждень міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах "жовтої", "помаранчевої" чи "червоної" зони карантину будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів одного з поданих документів:

  • Covid-паспорта про проходження повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифікату або іноземного сертифіката, який підтверджує вакцинацію від COVID-19 однієї дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат ПЛР-тестування, дію якого підтверджено за допомогою єдиного державного вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу "Дія";
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого за 72 години.

Наявність документів будуть перевіряти водії, яких самих без тестів і щеплень не пустять на роботу. Відповідальність за порушення правил проїзду водіїв, екіпажу і пасажирів буде нести перевізник.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив, що нові правила для перевезення пасажирів - вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби.

Раніше Віталій Кличко пригрозив пускати в громадський транспорт лише вакцинованих громадян.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua