В Україні ставлять на військовий облік усіх здорових жінок працездатного віку

Відтепер в Україні військовий облік буде обов'язковим і для жінок. На військовий облік будуть зобов'язані стати всі жінки, які мають військово-облікову спеціальність або професію, що споріднена з військово-обліковою спеціальністю.

В Україні ставлять на військовий облік усіх здорових жінок працездатного віку  - today.ua

Відповідний наказ Міноборони за №133 вийшов 17 грудня 2021 року.

Перелік включає у себе сотні спеціальностей, що належать до 35 галузей. Мабуть, простіше було би перелічити спеціальності, які не увійшли до нього. Звісно, до цього списку увійшли жінки інженерно-технічних професій, а також сепціалісти в галузі IT.

Крім того, до переліку входять навіть такі зовсім не мілітаризовані професії як керівники у галузі культури, маляри та працівники громадського харчування. Причому, на військовому обліку мають перебувати як керівники підприємств, так і їхні підлеглі.

В Україні ставлять на військовий облік усіх здорових жінок працездатного віку

Отже відтепер всі жінки, які є в переліку, не можуть працевлаштуватись на роботу, якщо вони не взяті на військовий облік. При прийомі на роботу роботодавець має перевіряти в них наявність відповідних документів. Жінки, які вже працюють, мають стати на військовий облік найближчим часом.

За ухиляння від виконання наказу Міноборони жінок очікує штраф у розмірі від 850 до 1710 гривень. Контролювати процес взяття жінок на військовий облік мають роботодавці. Для роботодавців, які належним чином не виконають цей наказ, також передбачені штрафні санкції. Причому вони будуть набагато жорсткішими: від 5100 до 8500 гривень.

Перелік документів, які необхідно мати для взяття на військовий облік, можна уточнити у Центрах комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації (колишніх військкоматах).

При взятті на жінок на військовий облік враховуватимуть стан здоровя та вік (до 60 років).

Нагадаємо, цьогоріч в Україні прийнятий закон, який дозволяє президенту під час особливого періоду особисто віддавати наказ щодо призову резервистів.