В Україні скасовано зовнішнє незалежне оцінювання. Не буде також і вступних іспитів до вишів. Замість ЗНО буде оцінювання знань без участі школярів.
Про скасування ЗНО, а також про інші зміни в системі оцінювання знань випускників шкіл розповів міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Міністр каже, що ЗНО слід скасувати, аби не наражати дітей на зайвий стрес, адже війна і так завдала чимало потрясінь як дорослим, так і дітям. Водночас, очільник Міносвіти розвіяв побоювання деяких випускників та їхніх батьків, що через скасування ЗНО прийом до вишів перетвориться на конкурс батьківських гаманців.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Жодних іспитів в університетах не буде для запобігання будь-яких проявів корупції. Буде створено на кшталт ЗНО, але без участі дитини. Все буде прозоро, бо комп’ютер не бере участі у якихось корупційних схемах. Спробуємо це зробити в 2022 році без стресу для дитини, без застосування механізму ЗНО", - сказав Сергій Шкарлет.
За словами Шкарлета, ідею скасування ЗНО у нинішньому році підтримує більшість батьків одинадцятикласників. Відповідний законопроект вже передано до Верховної Ради, і, очевидно, заперечень проти нього буде небагато.
"Вступ проводитиметься за певною електронною системою", – повідомив міністр.
Втім, наразі у такій інформації більше запитань, аніж відповідей. Адже очевидно, що оцінюватимуть якість знань дітей за шкільними оцінками. А в такій системі оцінювання також закладений чималий ризик корупції. Адже на сьогодні нічого, об'єктивнішого за ЗНО, немає.
Нагадаємо, в багатьох українських школах ще за місяць до війни, з 24 січня, було запроваджено дистанційне навчання через ситуацію з коронавірусом. А взагалі, нормально навчатися в школах діти не можуть уже два роки – із березня 2020.