В Україні посилили карантинні правила в “жовтій“ зоні: громадян без COVID-сертифікатів штрафуватимуть

В Україні посилили правила карантину у "жовтих" регіонах. При цьому громадян попередили, що вимоги до них залишаться такими самими, як і в "червоній" зоні.

В Україні посилили карантинні правила в “жовтій“ зоні: громадян без COVID-сертифікатів штрафуватимуть - today.ua

На сьогодні більшість областей України залишаються у "червоній" карантинній зоні. Ще чотири області перейшли до "помаранчевої" зони (Полтавська, Харківська, Закарпатська, Чернівецька). У "жовтій" зоні перебувають Тернопільська та Кіровоградська області.

Кабінет міністрів України 24 листопада запровадив нові правила для областей, які перебувають у "жовтій" зоні карантину.

Що змінилося в "жовтій" карантинній зоні:

  • Бізнес та громадські установи зможуть працювати лише за вакцинації хоча б однією дозою всього персоналу (або за наявності сертифікату чи одужання). Відвідувачів стосуються такі самі вимоги;
  • Жовтий сертифікат, який підтверджує наявність однієї дози щеплення, діятиме 30 днів замість 120 днів;
  • Сертифікати тепер зчитуватимуть на вході до закладів через програму "Дія". Штраф за підроблений документ становитиме від 34 до 170 тисяч грн.

В Україні посилили карантинні правила в “жовтій“ зоні: громадян без COVID-сертифікатів штрафуватимуть Згідно з новими вимогами, співробітники закладів повинні не просто запитувати про наявність сертифікату або перевіряти їхню візуальну наявність на вході до закладу, а й зобов'язані зчитувати смартфоном QR-код COVID-сертифіката. Після перевірки на смартфоні перевіряючого відображається статус сертифіката COVID: діючий або не діючий. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважатиметься наданим та перевіреним.

Раніше повідомлялося, що у додатку "Дія" змінилися правила оформлення COVID-сертифікатів.

ДЖЕРЕЛОubr.ua