В Україні оголошено призов резервістів. Їх призивають до ЗСУ, Нацгвардії та прикордонної служби. Призов розпочато ще вчора, 23 лютого. Відповідний наказ виданий за підписом президента.
Влада наголошує, що це не мобілізація, а саме призов резервістів. Упродовж тижня планують призвати близько 46 тисяч осіб віком від 18 до 60 років. Військовий комісар Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки роз'яснив, що призову підлягають як військові резервісти офіцерського складу, так і сержанти та рядові.
"Це люди, які мають досвід війни. Це спеціалісти: піхота, артилеристи, танкісти, зенітники, тобто це люди навчені", - роз'яснив Максимов.
Кого призвуть?
Призову підлягають усі військовозобов'язані, які перебували на військовій службі з 18 березня 2014 року. Це стосується військовозобов'язаних, які уклали контракт щодо проходження служби у військовому резерві ЗСУ, або які відслужили та зараховані до оперативного резерву.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Є вид проходження служби у військовому резерві ЗСУ. Це військовозобов’язані, які підписали добровільно контракт на проходження такої служби. В разі призову вони зобов’язані прибути в свої військові частини. Є категорія військовозобов’язаних, яка в особливий період призивалися по мобілізації, яка в особливий період укладала контракти на проходження військової служби, звільнилася, стала на військовий облік. І такі військовозобов’язані зараховуються в обов'язковому порядку до оперативного резерву", – пояснив воєнком.
Призваних резервістів спочатку відправлять на медкомісію. Далі усіх придатних за станом здоров'я упродовж 7 днів відправлять до військових частин.
Як відбувається призов?
Призов резервістів здійснюють через військові частини. Водночас, їхній збір також оголошують територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Їх також закликають не чекати, поки покличуть, а самим відправлятись у центри комплектування.
Отже, для резервістів передбачено три способи явки:
- за повісткою;
- за телефонним дзвінком;
- добровільно.
Відстрочка від призову для резервістів передбачена в таких випадках:
- за наявності перешкод стихійного характеру;
- у випадку важкої хвороби резервіста;
- у випадку смерті когось із близьких людей;
- якщо резервіст самостійно виховує дитину або має батьків з інвалідністю.
Усі резервісти будуть відправлені в ті військові частини, в яких вони вже проходили службу, і за тих військовим фахом, якого вони набули.
Нагадаємо, Укрзалізниця повідомила, як курсуватимуть потяги в Україні під час воєнного стану.