В Україні можуть звільнити від мобілізації ще одну категорію чоловіків

Автор: Лобанова Єлизавета

Чоловіки в Україні, які працюють в IT-індустрії, підлягають призову, як і решта. Однак незабаром вони зможуть отримати відстрочку від служби. До цього закликав уряд Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

В Україні можуть звільнити від мобілізації ще одну категорію чоловіків - today.ua

За його словами, слід обмежити мобілізацію співробітників IT-компаній, які дають відсіч російській агресії у кіберпросторі. Наразі "айтішники" бронюванню не підлягають, хоча в Закарпатській обладміністрації такі спроби вже були, але без ухвалення відповідного закону вони не можуть бути застосовані.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наразі IT-спеціальності не входять до переліку критичних індустрій, передбачених українським законодавством. В Україні можуть звільнити від мобілізації ще одну категорію чоловіків Асоціація IT Ukraine у співпраці з Міністерством оборони та іншими представниками влади допомагає готувати проект нормативного документа, який би врегулював механізм бронювання окремих IT-фахівців від військової служби. Навіть у разі прийняття такого документа навряд чи йтиметься про повне звільнення всіх айтішників від мобілізації, але не виключено, що когось звільнять. Тим більше, що IT-компанії продовжують платити податки, а також беруть участь у кібервійні – тобто можуть бути кориснішими на своєму місці, ніж у збройних силах.

Раніше повідомлялося, коли в Україні почнеться цільова мобілізація, і кого мобілізують.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників