В Україні хочуть знизити податки на посилки: коли і скільки заплатять громадяни

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці платитимуть менше податків за міжнародні посилки, якщо Верховна Рада прийме у другому читанні відповідний законопроект. Йдеться про посилки, вартість яких перевищує 150 євро. За кожну посилку, яка перевищує зазначену суму, потрібно буде заплатити 20% ПДВ і 10% мита.

В Україні хочуть знизити податки на посилки: коли і скільки заплатять громадяни - today.ua

Податок сплачується з різниці між фактичною і граничною вартістю посилки, а не з повної суми. Наприклад, якщо зараз за посилку вартістю 200 євро потрібно заплатити податок з 100 євро, то за новими правилами - з 50 євро.

Автори документа Олександр Сова і Данило Гетманцев вважають, що зменшення в 2019 році ліміту на безподаткові пересилання міжнародних поштових та експрес-відправлень в Україну з-за кордону з 150 євро до 100 євро неефективно, зокрема, відповідні зміни щодо зменшення ліміту не супроводжувалися ні даними про кількість відправлень від 100 до 150 євро, які обкладаються митом та ПДВ, ні даними про прогнозований обсяг податкових надходжень. Саме тому вони пропонують ретельніше контролювати всі отримані українцями міжнародні відправлення і спростити декларування товарів, вартість яких перевищує 150 євро.

Платити податки українцям доведеться не відразу після покупки товару. Спочатку потрібно почекати, щоб товар надійшов до поштового відділення разом з митними деклараціями СN 23 та іншими необхідними документами.

Популярні зараз

Жданов заявив, що росіяни можуть захопити Київ: “Вони все одно досягнуть мети“

В Україні скасують 11-річне навчання у школі і відправлять половину учнів до ПТУ

У Раді пропонують підвищити тариф на електроенергію для населення до рівня собівартості

В Україні показали Daewoo Lanos нового покоління

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Посилок із задекларованою вартістю від 150 євро на даний час в Україні тільки 1,4%. Товари з США, країн ЄС, Китаю можна придбати на українських великих онлайн-майданчиках і інтернет-магазинах. Їх продавці заробляють на своїй націнці, але ПДВ державі не платять. Таким чином, узаконити податок на посилки справа не проста.

Нагадаємо, в «Новій пошті» пояснили, чому підвищують тарифи на доставку посилок.