Україну накриє потепління, а потім випаде сніг: синоптики розповіли, чого чекати від погоди у грудні

Синоптики обіцяють, що зима 2021-2022 в Україні буде м'якшою, ніж минулого року. На зміну похолоданню наприкінці листопада прийдуть доволі теплі грудневі дні із плюсовою температурою повітря. Очікується, що перший зимовий місяць буде майже без снігу.

Україну накриє потепління, а потім випаде сніг: синоптики розповіли, чого чекати від погоди у грудні - today.ua

За прогнозом народного синоптика Володимира Деркача, грудень розпочнеться з морозів та невеликих опадів. У першій декаді місяця стовпчики термометрів частіше опускатимуться нижче нуля, але водночас більшість днів у грудні будуть сонячними. Друга декада грудня розпочнеться з потепління. Напередодні дня Святого Миколая, 18-19 грудня, очікуються заморозки, а ближче до Нового року денна температура повітря становитиме близько нуля градусів.

У Києві середня денна температура становитиме +1...+3 градуси. Вночі очікується у межах -1...-4 градусів. Найтеплішими днями стануть 4,5,6 грудня. 17,18, 20 та 22 грудня температура повітря триматиметься близько нуля градусів, у решту днів – протримається незначний плюс. Найхолодніші ночі прогнозуються 16, 17,18 грудня. Україну накриє потепління, а потім випаде сніг: синоптики розповіли, чого чекати від погоди у грудні У південних областях опади у вигляді мокрого снігу очікуються на 1,2,3 грудня. Також 17, 21 та 23 грудня йдуть дощі. Водночас, в Одесі грудень очікується теплим із середньою денною температурою до +5 градусів. Далі температура повітря зменшиться і в другій декаді місяця стовпчики термометрів знову зростуть до +5 градусів. Наприкінці жовтня, за прогнозом синоптиків, в Одесі потеплішає до +10 градусів, снігу не передбачається.

Жителям західних областей грудень подарує чимало сонячних днів. Місяць розпочнеться з мінусових температур, то вже до найближчих вихідних у Львові буде +2...+7 вдень, в Ужгороді – до +5...+9 градусів. Снігопад синоптики прогнозують 10 грудня, але довго сніг не лежатиме, адже в середині місяця стовпчики термометрів не опускатимуться нижче +4... +5 градусів.

На сході країни на початку грудня буде сонячно та сухо. Середня денна температура повітря вдень складатиме від +1 до +3 градусів. Вночі стовпчики термометрів опустяться до -2...-3 градусів. Найбільшу кількість опадів у перший місяць зими метеорологи прогнозують у Харкові на 14 грудня.

Раніше повідомлялося, якою буде погода у другий тиждень листопада, і якими областями пронесеться антициклон.

ДЖЕРЕЛОkontrakty.ua