Українців масово штрафують за незаконний збір ягід: скільки заплатять порушники

Автор: Лобанова Єлизавета

Сезон чорниці в Україні в самому розпалі. Більшу частину ягоди українці збирають в лісах уздовж трас, де поблизу і продають її, щоб не везти у місто. Збір чорниці без спеціального дозволу від лісництва є незаконним, і за це громадянам загрожує штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів (17-51 грн).

Українців масово штрафують за незаконний збір ягід: скільки заплатять порушники - today.ua

Чорниці досить багато росте в Рівненській області. Державна екологічна інспекція Поліському району почала проводити щоденні рейди по лісах регіону і за останні два дні застукала 10 порушників, які збирали чорницю без дозволу. Всіх їх притягнули до адміністративної відповідальності і змусять сплатити штраф.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомила, що збір ягід з метою отримання прибутку від реалізації зібраної сировини здійснюється на підставі спеціального дозволу на використання природних рослинних ресурсів, згідно зі ст. ст. 69, 73 Лісового Кодексу України. Українців масово штрафують за незаконний збір ягід: скільки заплатять порушники Літр чорниці на базарі зараз можна продати за 90-110 грн, уздовж трас чорницю можна купити і за 55 грн за літр. Закупити чорницю оптом можна по 40 гривень за кілограм. Так продавці і роблять, а потім продають ягоду на ринках удвічі дорожче.

Раніше повідомлялося, що на ринках України з'явилися кавуни, які коштують в 2,7 рази дорожче за минулорічну ціну.

Популярні зараз

Нафтогаз зробив заяву про підвищення тарифу на газ в Україні

Україна може отримати новітню систему ПРО THAAD, яка збиває все

У блузці кольору ультрамарин: Олена Зеленська привітала дітей з Днем святого Миколая

США можуть передати Україні новітні безпілотники MQ-9B