Українці зможуть оформити паспорти за кордоном: коли запрацює послуга

Українці, які перебувають за кордоном, зможуть оформляти паспорти (внутрішній та закордонний) за новим місцем свого проживання. Таку можливість українським громадянам надала Державна міграційна служба.

Українці зможуть оформити паспорти за кордоном: коли запрацює послуга - today.ua

Починаючи з 25 червня, українці за кордоном зможуть віддалено отримати внутрішній та закордонний паспорт громадянина України, не виїжджаючи за межі країни, в якій вони наразі перебувають.

Процес подання документів проходитиме у представництвах Державної міграційної служби (ГМС) за кордоном.

Список країн, де можна оформити паспорти українцям, зокрема замість втраченого чи викраденого, або документів, у яких минув термін придатності, а також дитячих проїзних документів, опублікують пізніше на сайті ГМС після погодження з МЗС України. Паспорти видаватимуть на строк до 3 років. Українці зможуть оформити паспорти за кордоном: коли запрацює послуга Таким чином, українці зможуть оформити закордонний та внутрішній паспорти за короткий термін.

Наразі українці можуть оформити ID-карту та закордонний паспорт у відділеннях служби та центрах надання адмінпослуг (ЦНАП) на території України. Також з недавнього часу у дев'яти областях країни з'явилася послуга виїзного оформлення документів. Сервіс доступний у Харкові, Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Луцьку, Рівному, Сарнах, Дубні та в населених пунктах, що знаходяться на відстані до 200 км від них. Чекати на новий паспорт потрібно до 7 робочих днів.

Раніше повідомлялося, де і як можна оформити закордонний паспорт українським біженцям в Європі.

ДЖЕРЕЛОubr.ua