Українські ВНЗ оновили вартість навчання: на скільки подорожчали контракти

Автор: Лобанова Єлизавета

Вартість навчання в державних і приватних університетах України за рік подорожчала в середньому на 10%. Рік навчання на контракті тепер буде коштувати дорожче, і очікується, що в 2022 році ціни знову зростуть мінімум на 10%.

Українські ВНЗ оновили вартість навчання: на скільки подорожчали контракти - today.ua

Таким чином, в нинішньому році річна плата за навчання на контракті повинна бути не менше 28 000 грн, а в наступному році може дійти і до 32 000 грн. Для порівняння, розглянемо вартість навчання в головних ВНЗ країни за програмою "Бакалавр".

У Київському національному університеті імені Шевченка (КНУ) навчання коштує найдорожче в Україні. Найбільш бюджетними спеціальностями у 2021 році стали історія, археологія, бібліотечна та архівна справа, соціальна роботи - рік на контракті обійдеться в 31 000 гривен. А ось найпрестижніший факультет міжнародних відносин з вивченням двох іноземних мов обійдеться від 57 400 за рік. Трохи менше коштує навчання на журналістиці. Середня вартість навчання в КНУ зараз становить 44 200 на рік.

У Національному університеті "Києво-Могилянська академія" найдешевші факультети - екологія та біологія. Рік навчання обійдеться в 27 000 на рік. Найдорожчі факультети - міжнародні відносини, комп'ютерні науки та право - рік навчання обійдеться від 55 000 гривень. Варто відзначити, що в 2020 році комп'ютерні технології коштували від 40 000 в рік. Українські ВНЗ оновили вартість навчання: на скільки подорожчали контракти У Харківському національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого навчання на бакалавра за спеціальностями право, міжнародне право, економіка в 2021-2022 навчальному році буде коштувати від 29 925 гривень на рік.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Львівському національному університеті імені Франка студентам доведеться заплатити від 23 642 гривень на рік за факультети географії, історії, деякі факультети культури і мистецтв, математики, філології та філософії. Найдорожчі факультети права, статистики, інженерії програмного забезпечення будуть коштувати від 36 255 у рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Дніпровському національному університеті імені О. Гончара найдешевші факультети математики, хімії, фізики та теплоенергетиків стоять від 11 300 в рік. А престижні факультети міжнародних економічних відносин, кібербезпеки і комп'ютерної інженерії - від 32 900 в рік.

Раніше повідомлялося, що нова шкільна реформа позбавляє українських школярів можливості навчатися у 10-11 класах.