США запустили нову програму підтримки українців Uniting for Ukraine ("Об'єднуємося для України"), яка дозволяє українським громадянам поселятися в американських сім'ях терміном на 2 роки.
У США було створено спеціальний сайт, на якому американці можуть подавати заявки на спонсорство українців.
Спонсором для українців зможе виступити будь-який громадянин США або фізична особа, яка законно перебуває на території США, зокрема представники неурядових організацій. Особи та організації, які бажають спонсорувати громадян України в США, мають заявити про свою фінансову підтримку та пройти необхідні перевірки.
Програма спонсорства почне працювати з 2 травня. Щоб отримати право на перебування у США за цією програмою, українці мали проживати на території України станом на 11 лютого 2022 року, пройти вакцинацію, а також усі необхідні біометричні, біографічні та безпекові перевірки. Діти можуть взяти участь у програмі Uniting for Ukraine, маючи офіційний дозвіл від батьків на виїзд до США.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Після того, як спонсор погодиться прийняти українців у сім'ю, вони отримають право на в'їзд до США терміном до 2 років із правом на надання документів на працевлаштування.
Спочатку спонсор повинен подати Form I-134 "Декларація про фінансову підтримку" до Служби громадянства та імміграції США, щоб підтвердити свою фінансову платоспроможність прийняти у себе біженців.
Українці самі не можуть податися безпосередньо на участь у програмі. Заявку та всі документи від імені заповнює спонсор. Якщо заявка спонсора буде схвалена, громадянину України на електронну пошту буде надіслано листа з інструкцією, як створити аккаунт у myUSCIS та подальшими кроками. Український бенефіціар повинен буде підтвердити свою біографічну інформацію у myUSCIS та виконання всіх вимог.
Українцям потрібно дочекатися повідомлення на свій обліковий запис myUSCIS з підтвердженням того, чи мають вони право в'їжджати до Сполучених Штатів для отримання гуманітарного пароля. У разі схвалення цей дозвіл дійсний протягом 90 днів. При цьому питання з авіабілетами біженці мають вирішувати самостійно. Спонсор ці витрати не покриває.
Як повідомлялося, українські біженці в ЄС зможуть щомісяця отримувати по 75 доларів від криптовалютної біржі.