Україна без бабиного літа: учені розповіли, як змінюються пори року

Автор: Марченко Любов

В Україні вже найближчими роками щезне бабине літо. Причиною його зникнення стануть кліматичні зміни. В наших широтах, принаймні на місяць, зсунуться звичні пори року. Усе – через глобальне потепління.

Україна без бабиного літа: учені розповіли, як змінюються пори року - today.ua

Такий прогноз озвучив одному з вітчизняних медіа учений-еколог Володимир Борейко. Причому, на переконання ученого, цей прогноз – не віддалена перспектива, а сценарій, за яким уже відбуваються кліматичні зміни.

Торік на території нашої країни вже не було бабиного літа. А спекотна погода стояла практично до середини жовтня. Цьогоріч будемо спостерігати щось подібне, каже Борейко.

"Через зміну клімату зрушили пори року. Тепер літо в Україні триває до жовтня, осінь до грудня, а зима до кінця березня", - констатує еколог.

Популярні зараз

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

В Укренерго заявили про скорочення періоду відключень електроенергії: як діятимуть графіки 22 червня

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

Україна без бабиного літа: учені розповіли, як змінюються пори року

Власне, ситуація з погодою упродовж кількох останніх років свідчить на користь його теорії. Початок календарної весни ніяк не впливає на температуру повітря, і зимові холоди випробовують землю до самого початку квітня. Та й квітні весна приходить із потугами. При цьому літня спека не закінчується серпнем, а простягається в осінні дні.

Все це було б нічого, якби така сама ситуація не спостерігалася всюди на планеті. За останні 80 років середня температура на землі піднялась на 8 градусів. Це колосальне зростання температурних показників, яке із плином часу лише прискорюватиметься.

"За даними кліматичних моделей, нас чекає підвищення температури в арктичних регіонах не на 2–5 градусів, а на 8–10. Уявіть собі, якщо тривалість літа в полярних широтах зросте на три місяці. Звідси і танення льодовиків, і підвищення рівня Світового океану", -говорить учений.

Через це колосальні території суші підуть під воду. А площа, придатна для проживання людської раси, скоротиться до катастрофічних розмірів. Війни за територію, прісну воду та їжу стануть для людства буденною справою, а щоденна боротьба за виживання - сенсом його існування.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Саме тому людство має негайно, а не через 10 років, скорочувати шкідливі викиди в атмосферу, аби максимально запобігти кліматичній катастрофі. Втім, багато учених – екологів, кліматологів, метеорологів схиляються до думки, що глобальна катастрофа вже почалась, і зупинити її навряд чи вдасться.

Нагадаємо, кліматологи оприлюднили похмурий прогноз на найближчі п'ять років. Учені кажуть, що масове танення льодовиків станеться вже найближчим часом.