Зеленський уточнив, чи отримають 1000 гривень ті, хто вакцинується до грудня

Президент Володимир Зеленський 15 листопада анонсував виплату 1000 гривень кожному вакцинованому від коронавірусу двома дозами українцю. Вже відомо, що з 19 грудня гроші почнуть надходити на рахунки громадян, а витратити їх можна буде лише на деякі види послуг. Чи зможуть отримати кошти українці, які вакцинувалися до грудня, розповів прес-секретар президента Сергій Никифоров.

Зеленський уточнив, чи отримають 1000 гривень ті, хто вакцинується до грудня - today.ua

Він розвіяв чутки про те, що нібито тисячу гривень матимуть змогу отримати громадяни, які вакцинуються після 19 грудня. Нікіфоров уточнив, що отримати кошти зможуть усі вакциновані українці, включаючи тих, які не мають на смартфонах програми "Дія".

Механізм виділення грошей ще опрацьовують, але вже зараз відомо, що це буде не готівка, а ваучер чи сертифікат на перелік товарів та послуг у сферах кіновиробництва, спорту та транспорту. Витратити гроші на хліб та вершкове масло не вийде.

"Вичерпний список оголосимо найближчим часом, але узагальнено це культура, подорожі та спорт. Тому є і третій плюс від програми – заохочення саме культурного та спортивного розвитку українців", – додав речник президента.

Таким чином влада намагається підтримувати як населення, так і бізнес, який найбільше постраждав від карантинних обмежень.

"Влада не безпосередньо дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям – таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців, а по-друге – це не живі гроші, їх не можна буде витратити на горілку та цигарки", – каже прес-секретар.

На суму 1000 гривень вакцинована людина зможе придбати кілька товарів чи послуг. Повний їхній перелік озвучать 19 грудня.

Раніше повідомлялося, що з меню "Дії" прибрали пункт "Видалити COVID-сертифікат".

ДЖЕРЕЛОunian.net