У Польщі скасували безкоштовний проїзд у громадському транспорті для українських біженців

Безкоштовний проїзд громадським транспортом Варшави для українців буде скасовано вже з 1 червня. Йдеться як про автобуси, так і про потяги.

У Польщі скасували безкоштовний проїзд у громадському транспорті для українських біженців - today.ua

Як відомо, деякі польські міста ще раніше скасували для українських біженців безкоштовний проїзд. Так, у Гданську, Гдині, Сопоті та Вейгеровому з 1 травня українці платять за проїзд, переміщуючись у громадському транспорті. У Любліні поки що проїзд залишається безкоштовним.

У містах, де безкоштовний проїзд скасовано, у місцевих бюджетах вже не вистачає коштів, щоб фінансувати транспортні послуги для українських біженців.

До 31 травня для українців діє безкоштовний проїзд у 2 класі поїздів PKP Intercity SA, економ-класі TLK та IC та REGIO та interREGIO (регіональні перевезення) перевізника POLREGIO SA, а також інших регіональних перевізників.

Безкоштовно проїхати поїздом можуть:

  • діти та підлітки до 18 років,
  • жінки (незалежно від віку),
  • чоловіки старше 60 років,
  • чоловіки 18-60 років з інвалідністю чи обмеженою дієздатністю.

У різних містах Польщі діють різні тарифи на проїзд, але система оплати всюди однакова. Є одноразові квитки з можливістю пересадки, є на певний проміжок часу, добові та проїзні. Квиток діє у різних видах транспорту, ціни стартують від 3,4 злотих (24 грн.) до 24 злотих (166 грн.).

Можна купити проїзний на всі види транспорту або тільки на автобус. Так, його вартість буде від 110 злотих на 30 днів або 280 злотих на 90 днів.

Раніше повідомлялося про популярні схеми шахрайства при працевлаштуванні та оренді житла в Польщі.