У Києві відмовилися від паперових квитків у громадському транспорті: названі нові способи оплати за проїзд

Київ повністю скасував паперові талони на проїзд в комунальному громадському транспорті та з 14 липня перевів всіх пасажирів на електронні квитки. Тепер розрахуватися за проїзд в автобусі, тролейбусі і трамваї можна буде QR-квитком або транспортною карткою.

У Києві відмовилися від паперових квитків у громадському транспорті: названі нові способи оплати за проїзд - today.ua

Для пільгового проїзду пасажири як і раніше можуть використовувати "Карту киянина". Всім іншим доведеться купити Kyiv Smart Card, яка поповнюється через спеціальні термінали, або ж е-квиток. Він продається в T-кіосках, терміналах самообслуговування е-квитка, терміналах Easy Pay, на станціях Київського метрополітену, а також в мобільному додатку "Київ цифровий".

Купити квиток на проїзд в тролейбусі або трамваї у кондуктора чи водія в Києві тепер неможливо. З 2 липня всі кондуктори були звільнені. Частина з них будуть займати посади контролерів. У будь-який момент вони можуть зайти в транспорт і перевірити оплату проїзду. У разі проїзду "зайцем" на пасажира накладається штраф у розмірі 160 грн. Тому при вході в маршрутку обов'язково завізувати свою поїздку на валідаторі, навіть якщо ви їдете всього одну зупинку, щоб не переплачувати в 20 разів більше. У Києві відмовилися від паперових квитків у громадському транспорті: названі нові способи оплати за проїзд Право безкоштовного проїзду по "Карті киянина" в громадському транспорті столиці мають:

  • пенсіонери за віком,
  • люди, які мають особливі трудові заслуги,
  • непрацюючі кияни, які доглядають за інвалідами 1 групи і пенсіонерами старше 80 років,
  • учасники війни, які не входять в категорію пенсіонерів,
  • люди, на яких поширюється дія закону "Про статус ветеранів війни",
  • багатодітні батьки, у яких троє і більше дітей.

Раніше повідомлялося, коли і на скільки українцям підвищать вартість проїзду в громадському транспорті.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua