Студентам в Україні підвищили стипендії в 2,5 рази: у кого збільшаться виплати

Українцям, які навчаються в училищах, ліцеях та навчально-курсових комбінатах, невдовзі збільшать стипендії. Суми виплат зростуть від 1,5 до 2,5 разів. Таке нововведення анонсував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Студентам в Україні підвищили стипендії в 2,5 рази: у кого збільшаться виплати - today.ua

Стипендії підвищаться не з початку нового навчального року, а з 1 січня 2022 року. Якщо зараз аспіранти та бакалаври отримують за успіхи в навчанні по 1 300 грн на місяць (підвищена стипендія - 1 600), студенти технікумів, коледжів, ліцеїв - по 980 грн (підвищена стипендія -1 250 грн), а студенти професійно-технічних училищ - 490 грн. Такі виплати були встановлені ще в 2017 році, і з тих пір стипендії учням не підвищували. Студентам в Україні підвищили стипендії в 2,5 рази: у кого збільшаться виплати Для студентів ввели ще одне нововведення. Гроші за навчання вони можуть частково повернути у вигляді податкової знижки. Відшкодувати можна витрати як на оплату навчання в дошкільних, позашкільних установах, так і установах загальної освіти, професійно - технічної та вищої освіти.

Отримати податкову знижку на навчання можуть громадяни України, які офіційно працюють, а отже є платниками податку на доходи фізичних осіб і мають реєстраційний номер облікової картки платника податків. Оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток, з якого платить податок) або член його сім'ї першого ступеня споріднення (мати, батько, дружина/чоловік).

Податкова знижка діє тільки щодо загального річного оподатковуваного доходу, отриманого у вигляді заробітної плати протягом звітного року і розраховується в розмірі 18 відсотків від вартості навчання, проте сума не може перевищувати розмір річної заробітної плати мінус відрахування.

Раніше повідомлялося, що українські школи вводять жорсткі правила для батьків учнів.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com