Степанов прокоментував свою відставку з посади міністра охорони здоров'я

У вівторок, 18 травня, Верховна Рада проголосувала за відставку міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Головною претензією до міністра був провал вакцинації в Україні. Наша країна отримала першу партію вакцини від коронавіруса однією з останніх в Європі, і в цьому звинувачують екс-міністра Степанова.

Степанов прокоментував свою відставку з посади міністра охорони здоров'я - today.ua

Звільнений міністр не розуміє, чому його звільнили і вважає, що добре виконував свої обов'язки. За словами Степанова, йому доводилося весь час вибивати гроші на медичні реформи, і в цьому питанні він часом був досить жорсткий.

"Вибивання цих грошей - по-іншому не скажеш - це чомусь було сприйнято, як формування власного політичного іміджу", - розповів Степанов.

Що стосується питання вакцинації, то ще в червні 2020 року президент дав завдання Степанову терміново почати переговори з виробниками вакцин. За словами міністра, він почав переговори. Але чомусь інші країни, які влітку почали вести переговори про закупівлю вакцин, вже в кінці грудня 2020 року - початку січня 2021 приступили до вакцинації своїх громадян, а в Україні вакцина приїхала на два місяці пізніше, і зростання захворюваності почав падати тільки зараз.

У парламенті вважають, що Степанов також хотів нажитися на вакцинах. Екс-міністр пролобіював закупівлю китайської вакцини Sinovac через українську приватну фірму-посередника "Лекхім" за ціною близько 18 доларів за дозу. Для порівняння - ціна законтрактованої згодом через Crown Agents (міжнародна компанія) тієї ж вакцини склала 7,5 доларів.

Причинами відставки Максима Степанова називають також його небажання вводити в Україні страхову медицину, незакупленние вчасно ліки для онкохворих, ВІЛ-позитивних, для людей з серцево-судинними захворюваннями, нестача кисню в лікарнях і багато іншого.

Раніше стала відома прізвище ймовірного нового керівника Укрзалізниці.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua