Українці, які набули статусу внутрішньо переміщених осіб, можуть втратити право на виплати, якщо вчасно не повідомлять про зміну місця свого проживання. Так, згідно з законом, вимушені переселенці повинні повідомляти про зміну місця проживання протягом 10 днів з дня прибуття, інакше вони втрачають свій статус.
У разі добровільного повернення додому ВПО зобов'язане повідомити про це уповноважений орган за місцем отримання довідки не пізніше ніж за три дні до дня від'їзду. Зробити це можна і через портал "Дія". Замовчування інформації вважатиметься порушенням, і отримані виплати доведеться повернути.
Скасувати статус ВПО можуть за таких обставин:
- внутрішньо переміщена особа подала заяву про відмову від довідки переселенця;
- ВПО вчинило кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади; зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України; терористичний акт;
- ВПО виїхало на постійне місце проживання за кордон;
- дані про місцезнаходження виявилися недостовірними.
Про те, що внутрішньо переміщена особа повернулася до залишеного місця постійного проживання, є дані, отримані з відповідних державних реєстрів, а також волонтерських та благодійних організацій, які надають допомогу ВПО.
Популярні зараз
Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці
Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН
Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги
Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі
Раніше повідомлялося, що робити у разі, якщо не надходить допомога ВПО від міжнародних організацій.