Стало відомо, чи можна ФОПам та волонтерам в Україні отримати відстрочку від військової служби

Військовий стан та загальна мобілізація в Україні продовжені до 23 серпня. При цьому деяким категоріям громадян уряд хоче надати можливість відстрочки від військової служби. І цього разу йдеться не лише про багатодітних батьків та опікунів.

Стало відомо, чи можна ФОПам та волонтерам в Україні отримати відстрочку від військової служби - today.ua

Згідно з новим законопроектом №7381, в Україні хочуть додатково надати відстрочку від призову до військової служби ФОПам, волонтерам, водіям, які перевозять гуманітарні вантажі, а також працівникам оборонного, агропромислового комплексів та всім офіційно працевлаштованим на діючих в Україні підприємствах.

Оскільки армію в Україні укомплектовано на 100%, то мобілізувати чоловіків без досвіду військової служби ніхто не буде. Їм можуть вручати повістки та відправляти на збори, але не на фронт.

У новому законопроекті нардепи пропонують позбавляти громадянства тих громадян, які під час воєнного стану виїхали до Росії, військовозобов'язаних (за віком та станом здоров'я) громадян, які поїхали за кордон без поважних причин та не повернулися назад протягом 30 днів, а також тих, хто письмово відмовився від призову (мобілізації) на військову службу.

Станом на 24 травня в Україні триває третя хвиля мобілізації, під час якої призову підлягають офіцери запасу та військовослужбовці, які закінчили військові кафедри ВНЗ.

Раніше повідомлялося, чи можуть під час війни мобілізувати громадян із "білим" квитком.

ДЖЕРЕЛОnv.ua