Спека в Україні продовжить бити рекорди: синоптики розповіли про періоди посухи

Рекордна 36-градустная спека, яку українці відчули в липні, стане не рідкістю для України. Кліматичні процеси на планеті прискорюються, і температура повітря з кожним роком зростає. За словами синоптика "Укргідрометцентру" Віри Балабух, хвилі спеки в Україні будуть відбуватися все частіше.

Спека в Україні продовжить бити рекорди: синоптики розповіли про періоди посухи - today.ua

За даними синоптика, причиною таких змін у кліматі є людська діяльність, зокрема викиди парникових газів, які щорічно посилюються. І це негативне явище характерне не тільки для України, але для всієї північної півкулі в цілому.

Те, що температура повітря влітку підвищується до рекордних +35 ... +36 градусів для людей не є такою проблемою, як для природи, зокрема, землі.

Клімат дуже сильно впливає на врожайність землі. Зміни температурного режиму можуть призвести до того, що дві третини території України з роками стануть непридатними для землеробства. Різкі зміни температура, аномальна спека і рясні опади впливають на продуктивність землі, втрату стійкості екосистем. Спека в Україні продовжить бити рекорди: синоптики розповіли про періоди посухи Кліматичні зони землеробства зсуваються на північ на сотні кілометрів, і людям доведеться до цього адаптуватися, і адаптувати своє господарство. Потрібно вчитися захищатися від впливу природи, і бути готовим як до посухи, так і до повеней і підтоплень.

Згідно з прогнозом синоптиків, до кінця тижня в Україні пройдуть опади і спаде спека. Вже з 26 липня в країну повернеться ясна і сонячна погода. Синоптики прогнозують, що температура повітря підвищиться з +21 ... +23 градусів до +25 ... +28 градусів.

Раніше синоптики оприлюднили прогноз погоди на серпень і попередили українців про рекордну спеку.

ДЖЕРЕЛОukranews.com