Today.ua

Землетрус в Україні накрив п'ять областей: хто опинився під загрозою

У четвер, 23 вересня, в Україні стався землетрус. Його магнітуда склала 4,3 бала. Підземні поштовхи розбудили о 6:17 ранку багатьох жителів західних областей нашої країни.

Землетрус найбільше відчувалося в Тернопільській області. Однак згідно з даними Головного центру спеціального контролю, а також численними повідомленнями в соціальних мережах, поштовхи також відчули жителі Івано-Франківської, Чернівецької, Хмельницької та, навіть, Вінницької областей.

Епіцентр землетрусу зафіксували на глибині 10 км неподалік від міста Чортків Тернопільської області. Сейсмологи визначили координати епіцентру: 48,93 градуса північної широти і 25,88 градуса східної довготи.

"У нас в Чернівецькій області біля Дністра добре чутно", "Новодністровськ Чернівецької області. Я відчув, аж прокинувся", "Кам'янець-Подільський відчув", "Місто Бар, Вінницька область. Теж добре відчувався землетрус", "І у нас було добре чутно. Франківщина ", - написали в соцмережах жителі західного регіону.

У Головному центрі спеціального контролю класифікують цей землетрус як помірний. На щастя, інформації про жертви і руйнування не надходило. Однак багатьох жителів західного регіону тремтіння землі змусило прокинутись і ще раз відчути, наскільки людство вразливе перед силами природних стихій.

Багато пишуть у соцмережах, що "чули якийсь гул", "було страшнувато", "шибки тряслися" і звук був "ніби ударна хвиля".

Крім того, деякі власники домашніх тварин звернули увагу на незвичну поведінку своїх улюбленців за кілька миттєвостей і під час до землетрусу. Так, у Мережі написали, що "кіт дуже нявчав".

Однак багатьох жителів західного регіону ці, загалом не сильні, підземні поштовхи не розбудили, а лише сильніше заколисали на світанку. Тепер вони з гумором нарікають, що все проспали.

Нагадаємо, в березні нинішнього року стався сильний землетрус в Японії, неподалік від сумнозвісної електростанції "Фукусіма-1", яка серйозно постраждала під час землетрусу в березні 2011.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ