Індійський штам коронавірусу Дельта - вже в Україні: в Києві терміново зібрали РНБО

Коронавірус атакував Україну з нового флангу. У нашій країні вже зафіксовано індійський штам коронавірусу Дельта. У зв'язку з цим було терміново скликано засідання РНБО. На сьогодні в Україні немає тестів для виявлення цього штаму. Тим часом, медики говорять про дві нові, ще більш небезпечні, мутації вірусу.

Індійський штам коронавірусу Дельта - вже в Україні: в Києві терміново зібрали РНБО - today.ua

Коронавірус мутації Дельта зафіксований в Україні вже у двох людей, які нещодавно повернулися з Росії. Це - 66-річна жінка і 16-річний підліток. Обидва заражених знаходяться в лікарні під наглядом медиків, стан у них стабільний.

За словами глави РНБО Олексія Данилова, коронавірус Дельта в 1,6 раз заразніший, ніж штам Альфа, який раніше був виявлений у Великобританії. В Україні є 4 лабораторії, які здатні його розпізнати. Однак на сьогодні у нас немає тестів для виявлення штаму Дельта. Тому Україна попросила допомоги у ВООЗ.

На засіданні РНБО вирішено ввести обов'язкове тестування для людей, які приїжджають з Російської Федерації, Великобританії, Білорусі і, звичайно, з Індії.

"Не виключено, що може бути повністю припинене сполучення з деякими країнами, тому що це дуже небезпечно", - повідомили на засіданні РНБО. Індійський штам коронавірусу Дельта - вже в Україні: в Києві терміново зібрали РНБО

Це дійсно дуже небезпечно. Причому справа не лише в тому, що коронавірус Дельта заразніший, але і в тому, що хворі удвічі частіше, ніж при інших штамах, потребують госпіталізації, і в півтора рази частіше потрапляють до реанімації.

Єдине, що може врятувати - це вакцінанція, кажуть медики. Тому громадян закликають якомога швидше робити щеплення.

Тим часом, учені повідомляють, що індійський штам коронавірусу Дельта вже мутував у ще більш агресивний - Дельта+. І ще один тривожний сигнал прийшов із Південної Америки. Там виявлено зовсім новий штам - Лямбда. У ВООЗ з'явилося припущення що цей штам може вбивати імунітет людини.

Нагадаємо, від індійського штаму вакцина теж допомогла не всім. Так, в Індії зафіксовано вже не один десяток людей, які захворіли після щеплення. Причому деякі з них отримали вже по дві дози вакцини.

ДЖЕРЕЛОglavred.info