Today.ua

Як шахраї використовують Viber або WhatsApp, щоб взяти кредит на чуже ім'я: деталі афери

Популярні месенджери Viber або WhatsApp стали знаряддям шахраїв. Аферисти віртуозно використовують їх у своїх цілях. І вже немало українців потрапило на їхній гачок. Отже, як працює їхня схема?

Нині немало людей шукають роботу і розміщують свої резюме в інтернеті. Вони й стають об'єктом здобичі для аферистів. Зазвичай перший крок – це телефонний дзвінок або повідомлення у месенджері Viber або WhatsApp:

"Вітаємо, ми розглянули резюме і готові запропонувати вам роботу у нашій великій і дружній компанії. (Зазвичай вказують компанію, яка в усіх на слуху – так, щоби клієнт поглибше проковтнув "наживку"). Ви готові пройти співбесіду по телефону?"

При цьому відразу озвучують непоганий розмір зарплати та ще зауважують, що працевлаштування в них офіційне з повним соцпакетом та іншими принадами. А ще кажуть що за резюме клієнт підходить їм ідеально.

Далі іде стандартний набір запитань по вакансії ймовірно, десь витягнутих з інтернету. Таке анкетування триває до 5 хвилин. Вердикт, звичайно, відразу не оголошують, а дають клієнту сповна відчути відповідальність моменту.

"Найближчим часом ми повідомимо наше рішення", - багатозначно повідомляють і кладуть слухавку.

За півгодини чи може трохи більше знову телефонують. Голос у слухавці – вже інший. То вже начебто із відділу кадрів.

"Ми розглянули ваше резюме і вашу анкету, на яку ви відповіли колегам по телефону. Ми готові вас прийняти на роботу. Чи зможете вийти вже наступного понеділка?" – запитують у шукача роботи.

Ну звісно, він може! Він так мріяв про цю роботу. А тут ще й така удача: і біла зарплата, і купа переваг.

"Звичайно!" – радісно реагує на пропозицію жертва.

"Чудово! Але в нас у зв’язку з епідемією відділ кадрів на карантині. Чи могли б ви нам надіслати пакет документів прямо у Viber на цей номер?" – повідомляють або по телефону, а бо у тому ж Viber чи WhatsApp.

Після того йде перелік необхідного пакету документів:

Усе це ви спокійнісінько відправляєте через той самий Viber або WhatsApp.

А далі – все просто

На ваше ім'я беруть мікрокредит (усе ж є для цього!). Ви, звісно, про це навіть не підозрюєте, тому що аферисти використовують інший номер телефону. А згодом  вам починають телефонувати спочатку із кредитної спілки, а потім вже й колектори.

Отож, спеціалісти радять: ніколи не відправляйте неперевіреним людям електронні копії своїх документів. А тим більше – селфі з вашим паспортом. Сьогодні цих фото досить, щоб на ваше ім'я видали мікрокредит.

А якщо вже виникла нагальна потреба все-таки відправити пакет документів (і таке буває), то скористайтесь графічним редактором і напишіть на вашому селфі щось на кшталт "Селфі для сайту". Тоді вже буде ясно, що воно не для позики.

Нагадаємо, ПриватБанк попередив українців про фейковий додаток у Приват24: шахраї облюбували популярну соцмережу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ