Верифікація пенсій та інших соціальних виплат, яка зараз проходить в Україні, іноді набуває гіпертрофованих форм. Так, одна з підопічних Пенсійного фонду розповіла в його Facеbook-акаунті, як "верифікувати" її.
Жінка пише, що вона отримує мінімальну пенсію, якої не вистачає навіть на оплату комунальних тарифів. Вона ледве пересувається по квартирі і майже безпорадна. Але, хвала Богу, у неї є чоловік, який за них обох підтримує зв'язок із зовнішнім світом.
І ось, в Пенсійному фонді вирішили переконатися, що вона ще жива, і що чоловік не отримує пенсію за дружину, якої вже немає. Її викликали в ПФ.
"Влаштували перевірку пенсіонерам, які рік не знімають пенсію з картки. Чому я потрапила в цей список, не розумію. Поїхав чоловік, тому що вдома насилу пересуваюся від дивана до кухні або до ванної кімнати. Ну, проблеми у мене виникли ( (Не хотілося говорити про це, змусили, с*ки ", - мимоволі вставляє жінка в свою розповідь міцне слівце.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони
Однак чоловікові не повірили і заявили, що обов'язково повинна з'явитися вона сама. Не допомогла навіть довіреність, оформлена на чоловіка. Тоді він запропонував працівникам фонду під'їхати до них додому. Однак і тут його чекала відмова.
"Ні, ми зараз ні до кого не їздимо, у нас локдаун - процитувала жінка працівників ПФ і в серцях додала: - У них локдаун, а у мене і мого чоловіка його немає".
Зрештою "верифікатори" запропонували її чоловікові привезти дружину до них на машині. А там вже вони знайдуть спосіб її ідентифікувати.
"Фразу: привезіть її в машині, а ми вийдемо та ідентифікуємо її, - навряд чи забуду. Можна ще помацати мене, а що, раптом чоловік мене відкопав, щоб отримати божевільну (1,700) пенсію", - похмуро іронізує жінка.
Судячи з усього, її все-таки "ідентифікували", проте ця верифікація вартувала і їй, і її чоловікові чималих нервів. Але ж пенсіонери бувають і такі, що навіть по квартирі вже не в змозі пересуватися. І деяким з них, очевидно, також доводиться доводити, що вони ще живі та мають право на свої виплати.
Нагадаємо, в процесі верифікації підопічних Мінсоцполітики виявили підозрілі виплати на суму близько 1,6 мільярда гривень. Найбільше порушень виявлено у виплатах субсидій.