Вакцинація вчителів в Україні буде обов'язковою, а інакше школи закриють

У Кабміні придумали, як змусити вчителів і решту персоналу шкіл пройти вакцинацію. Школи, в яких переважна більшість персоналу не буде вакцинована, на період посилення карантинних обмежень закриють.

Вакцинація вчителів в Україні буде обов'язковою, а інакше школи закриють - today.ua

Про це повідомив глава Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко, посилаючись на зміни, внесені до постанови Кабміну. На період дії карантину (а він в Україні поки діє і не виключено, що буде продовжений у зв'язку з поширенням штаму Дельта, - авт.) в школах проводитимуться заняття і різні масові заходи лише в тому випадку, якщо буде повністю вакциновано не менше 80 % персоналу цих шкіл.

При цьому таке обмеження не поширюється на школи, які будуть перебувати в "зеленій зоні". Однак при переході в іншу зону, воно відразу почне діяти. Вакцинація вчителів в Україні буде обов'язковою, а інакше школи закриють Причому повний курс вакцинації від коронавірусу (а це на сьогодні два щеплення одним з препаратів, затверджених ВООЗ) повинен мати документальне підтвердження. Якщо від 80% і більше співробітників школи представлять документи про вакцинацію, то такий навчальний заклад отримає право проводити заняття і масові заходи навіть при переході і "зеленої" зони в інший колір карантинного спектра.

При цьому дітей поки вакцинувати не обов'язково. Якщо раптом умови і ситуація в країні зміняться, то з батьками школярів буде проведено відповідну роз'яснювальну роботу.

Нагадаємо, в МОН розповіли, як діти будуть навчатися в школах з 1 вересня. Поки для дистанційного навчання немає підстав. Тобто, діти розпочнуть навчання в школах у звичайному режимі. Однак деякі заняття все ж будуть проводитися в режимі онлайн, який непогано себе зарекомендував під час вимушеного дистанційного навчання.